Latvijas futbola izlase uzvar finālā un patur Baltijas kausu

Naura Bulvīša spēles sākumā gūtie vārti ļāva Latvijas futbola valstsvienībai sestdien Liepājā ar 1:0 uzvarēt Lietuvu un paturēt savā īpašumā Baltijas kausu. Miglainajos laikapstākļos aizvadītajā finālspēlē lietuviešiem cīņas beigās bija vairākas lieliskas izdevības panākt neizšķirtu, ko viesi tomēr nerealizēja.

Mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā jau 6. minūtē, kad pēc stūra sitiena bumba uz brīdi iestrēga soda laukumā, līdz Bulvītis ar galvu to ievirzīja vārtos. Pāris minūtes vēlāk fanu nekārtību dēļ spēli uz brīdi apturēja, taču kārtību tribīnēs drīz vien atjaunoja.

Līdz pārtraukumam abām komandām uzbrukumā neveicās tik labi kā aizsardzībā, taču otrā puslaika vidū Lietuvas izlase neizmantoja labu iespēju panākt izlīdzinājumu, kad Artūrs Žulpa no vārtsarga laukuma stūra raidīja bumbu garām vārtu tālajam augšējam stūrim. Puslaika turpinājumā lietuvieši uzbrukumā kļuva arvien aktīvāki un bija tuvu vārtu guvumam arī pēdējās minūtēs. Tomēr par labāko fināla spēlētāju atzītais vārtsargs Andris Vaņins ar aizsargu palīdzību noturēja Latvijas vārtus neskartus.

Kopš 1928.gada rīkotajā Baltijas kausa izcīņā Latvijas izlase uzvarēja 12. reizi un paturēja trofeju, ko pirms diviem gadiem izcīnīja Igaunijā.

Baltijas kausa spēlē par 3.vietu iepriekš sestdien Somijas izlase ar 2:0 Ventspilī pārspēja Igaunijas futbolistus.