Latvijas futbola izlase saturīgā vienu ielaistu vārtu spēlē piekāpjas Nīderlandei

Latvijas valstsvienība aizrautīgā futbola spēlē piektdien Rīgā ar 0:1 zaudēja grupas līderei Nīderlandes izlasei Pasaules kausa kvalifikācijas grupā. Favorīti nīderlandieši vairāk un bīstamāk uzbruka, taču labas iespējas bija arī mājiniekiem, kas nospēlēja disciplinēti un komandu spēku samēram gana drosmīgi.

Viesiem uzvaras vārtus 19.minūtē guva Deivijs Klāsens.

Jau pirmajās minūtēs Klāsens un Memfiss Depajs neizmantoja labas iespējas iepriecināt "Daugavas" stadionā līdzjutēju vidū pulcējušos Nīderlandes fanus. Latvijas izlase atbildēja ar vairākiem ātriem pretuzbrukumiem, īpaši izceļoties Mārtiņam Ķiguram, tomēr līdz labam sitienam pa vārtiem mājinieki netika.

Vārtu zaudējumu laukuma saimniekiem maksāja neveiksmīga darbība pēc stūra sitiena - brīvi pie bumbas soda laukumā tika Klāsens, kurš precīzi vienā pieskārienā sita ar kāju.

Tomēr viesiem ļoti drīz nācās atcerēties par aizsardzību. Jau nākamajā uzbrukumā Latvijai bija teicama iespēja revanšēties, bet Roberta Uldriķa sitienu no soda laukuma vidus paspēja nobloķēt Klāsens. Vēlreiz mājinieku pretuzbrukumā Uldriķis bija tuvu panākumam puslaika vidū, līdz aizsargi pēdējā brīdī prata briesmas novērst. Nīderlandes izlase turpināja dominēt bumbas kontrolē, taču mājinieku ciešā aizsardzība neļāva izveidot drošas vārtu gūšanas iespējas.

Pēc pārtraukuma Latvijas futbolisti aktīvāk uzbruka, piespiežot pretiniekus vairāk spēka veltīt cīņai par bumbu. Bīstamāki uzbrukumos arvien bija viesi, labas iespējas neizmantojot gan Kodijam Gakpo un Stefanam de Vrijam, gan Depajam. Karstāk pie Roberta Ozola vārtiem kļuva spēles pēdējās minūtēs, taču bīstamā situācijā pēc vairākiem sitieniem soda laukumā nevainojami nospēlēja Latvijas vārtsargs un aizsargi, kā arī palīdzēja veiksme.

Kompensācijas laikā jau bija jāglābjas Nīderlandei, pēc Igora Tarsova sitiena bumbai uz brīdi paliekot vārtu priekšā, kur pirmie tomēr paspēja Nīderlandes aizsargi.

Martā abu komandu pirmajā spēlē Latvijas futbolisti Nīderlandē zaudēja ar 0:2.

Kvalifikācijas grupā Latvijas izlase arvien ieņem 5. vietu sešu komandu konkurencē. Jau pirmdien Latvijas futbolisti mājās aizvadīs nākamo spēli, "Daugavas" stadionā tiekoties ar Turciju, kas piektdien Stambulā cīnījās neizšķirti 1:1 ar norvēģiem. Kvalifikācijas cikla noslēgumā Latvijas izlase novembrī vēl spēlēs viesos Norvēģijā un Gibraltārā.

Vēl vienā piektdien aizvadītā spēlē Melnkalnes izlase viesos ar 3:0 pārspēja Gibraltāru.

2022. gada Pasaules kausa finālturnīrā no Eiropas zonas iekļūs 10 grupu uzvarētāji, bet kvalifikācijas izslēgšanas kārtā vēl uz trim ceļazīmēm pretendēs 10 otro vietu ieguvēji un divas labākās Nāciju līgas komandas, kas grupā nebūs iekļuvušas divās pirmajās vietās.