Latvijas futbola izlase pārtrauc bezvārtu sēriju, taču zaudē Izraēlai

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien 2020.gada Eiropas čempionāta atlases mačā viesos ar rezultātu 1:3 (1:3) piekāpās Izraēlai.

Latvijas izlasē vārtus guva Vladimirs Kamešs, kurš pārtrauca valstsvienības sešu spēļu "sauso" sēriju.

Latvijas futbolisti, ieskaitot pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 16 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot 11 zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts vairāk nekā pirms diviem gadiem.

Jau spēles pirmajās minūtēs Pāvelam Šteinboram bija jāglābj Latvija no ātri ielaistiem vārtiem, kas iepriekšējās spēlēs pretiniekiem palīdzēja salauzt spēli. Izraēla turpināja saimniekot Latvijas laukuma pusē līdz 16.minūtē pilnīgi viens pret Šteinboru nonāca Munass Daburs, kurš raidīja bumbu tīklā.

Izraēla turpināja uzbrukt un 26.minūtē sarāva Latvijas izlases aizsardzību. Pēc pirmā sitiena Šteinbors glāba, bet ar otro mēģinājumu viņu pārspēja Erans Zahavi. Mājinieki turpināja dominēt un apdraudēja Šteinbora vārtus, kamēr Latvijas izlase centās atbildēt ar pāris pretuzbrukumiem līdz 40.minūtē panāca 1:2. Pēc tālas piespēles bumbu savā rīcībā ieguva Vladislavs Gutkovskis, kurš to pāradresēja brīvajā zonā atstātajam Kamešam. Latvijas izlases pussargs sita bumbu garām Izraēlas vārtsargam un trāpīja mērķī.

Tiesa, pāris minūtes vēlāk Izraēla ar precīzu sitienu noslēdza savu kārtējo uzbrukumu, bumbu pāri Šteinboram pārceļot Daburam - 3:1 mājinieku labā. Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar standarsituāciju pretī Izraēlas vārtiem, bet pēc tam mājinieki atbildēja ar kārtējo bīstamo sitienu uz Latvijas vārtiem.

Spēles 57.minūtē Roberts Savaļnieks izpildīja izcilu soda sitienu, pēc kura bumba trāpīja pa vārtu stabu, tikai veiksmei glābjot Izraēlu no zaudētiem vārtiem. Turpinājumā atkal Izraēla apliecināja savu favorītu statusu, taču 16 minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Kameša piespēles bīstamu sitienu no tuvas distances izdarīja Gutkovskis.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc soda sitiena Latvijas izlases vārtu pārliktni norībināja Zahavi, bet pēc šīs epizodes bumba nonāca Daniela Ontužāna rīcībā, jaunajam futbolistam aizlaužoties teju līdz pretinieku soda laukumam.

G apakšgrupā līdere ar 19 punktiem astoņās spēlēs ir Polija, kam ar 16 punktiem seko Austrija, tālāk ar 11 punktiem ir Slovēnija, Ziemeļmaķedonija un Izraēla, bet bez punktiem ir Latvija.

Iepriekšējā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Andris Vaņins, bet šoreiz vārtu drošība uzticēta Šteinboram. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, sākumsastāvā tika veiktas sešas izmaiņas.

Bez Šteinbora starta vienapdsmitniekā bija aizsargi Antonijs Černomordijs, Roberts Savaļnieks, Vitālijs Jagodinskis, Mārcis Ošs un Raivis Jurkovskis, pussargi Igors Tarasovs, Vladimirs Kamešs, Mārtiņš Ķigurs un Jānis Ikaunieks, kā arī uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

Jau ziņots, ka Latvija ceturtdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:3 piekāpās spēcīgajai Polijai.

Uz Izraēlu valstsvienība devās bez pussarga Kristera Tobera un aizsarga Vitālija Maksimenko. Tobers mača ar Poliju otrā puslaika vidū devās laukumā uz maiņu un vienā no epizodēm iedzīvojās traumā. Tāpat Izraēlā nespēlēja Maksimenko, kurš sakrājis brīdinājumus, bet ģimenes apstākļu dēļ mačā nevarēja piedalīties trenera asistents Envers Čoričs.

Par "vienpadsmit vilkiem" dēvētā komanda kvalifikācijas ciklā zaudējusi visās astoņās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvots 0:3 zaudējums pret Izraēlu un 0:5 - pret Slovēniju. Septembrī viesos ar 0:6 tika piedzīvota sagrāve pret Austriju un savās mājās ar 0:2 zaudēts Ziemeļmaķedonijai. Savukārt pēdējā mačā oktobrī savā laukumā ar 0:3 tika zaudēts Polijai.

Arī Izraēlas izlase nav bijusi daudz veiksmīgāka, pēdējās četrās Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra spēlēs paliekot bez uzvaras un trīsreiz zaudējot. Iepriekšējā uzvara tika izcīnīta pret Latviju izbraukumā ar 3:0. Toreiz "hat-trick" padevās Eranam Zahavi, kurš ar 11 vārtiem ir rezultatīvākais atlases cikla dalībnieks.

Kvalifikācijas cikla noslēgumā Latvija novembrī izbraukumā tiksies ar Slovēniju un mājās duelēsies ar Austriju.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 139.vietā, bet Izraēla - 86.pozīcijā.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Slaviša Stojanovičs. Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Latvijas futbola izlases sastāvs mačā ar Izraēlu: Pāvels Šteinbors, Antonijs Černomordijs, Roberts Savaļnieks, Vitālijs Jagodinskis, Mārcis Ošs, Raivis Jurkovskis, Igors Tarasovs, Vladimirs Kamešs (Dāvis Ikaunieks, 78.min.), Mārtiņš Ķigurs (Oļegs Laizāns, 69.min.), Jānis Ikaunieks (Daniels Ontužāns, 86.min.), Vladislavs Gutkovskis.