Latvijas futbola izlase pārbaudes spēli pret Kuveitu noslēdz neizšķirti

Latvijas vīriešu futbola izlase piektdien Maltā pārbaudes spēli pret Kuveitas valstsvienību noslēdza neizšķirti ar rezultātu 1:1. Vārtus Latvijas labā guva Roberts Savaļnieks.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera Daiņa Kazakeviča teikto)
Pirmie vadībā izvirzījās Kuveitas futbolisti, kad savā pirmajā uzbrukumā uz Latvijas izlases vārtiem spēles 12.minūtē vārtus guva Musaeds Al Enazi.

39.minūtē Latvijai nācās veikt piespiedu maiņu. Eduards Emsis, iespējams, guva savainojumu, taču laukumu pameta paša spēkiem, un viņa vietā laukumā devās Aleksejs Saveļjevs. Pirmā puslaika turpinājumā aktīvāk spēlēja Latvijas futbolisti un kompensācijas laikā izskaņā pie vārtu gūšanas iespējas tika Raimonds Krollis, taču bumba Kuveitas vārtiem lidoja garām.

Otrajā puslaikā laukumā devās Jānis Ikaunieks, nomainot Alvi Jaunzemu, kā arī Renārs Varslavāns devās laukumā Vladislava Sorokina vietā.

Spēles 55. minūtē Roberts Savaļnieks vārtu priekšā tika pie bumbas pēc Varslavāna sitiena un raidīja to vārtos, panākot 1:1.

77.minūtē Kroļļa vietā laukumā devās Vladimirs Kamešs. Spēles turpinājumā abas komandas mēģināja veidot uzbrukumus, taču neviens no pretuzbrukumiem neizvērtās veiksmīgs, noslēdzoties pamatlaikam neizšķirti. Piecu minūšu kompensācijas laika pēdējā minūtē Latvijas izlase vēl tika pie stūra sitiena, taču tas netika izmantots, lai gūtu vārtus.

Latvijas futbola izlase piektdien aizvadītajā pārbaudes mačā spēlēja neapmierinoši uzbrukuma noslēgumā un standartsituācijās, pēc mača secināja valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

"Šī bija tipiska pirmssezonas pārbaudes spēle, kurā brīžiem emociju un vēlmju bija vairāk nekā satura. Mača gaitā izveidojās situācijas, kas mums varētu būt Nāciju līgā. Bija svarīgi saprast, kā spēlētāji attiecīgajās situācijās varētu reaģēt. Esam apbēdināti, ka neizdevās uzvarēt, jo, kā jau jebkurā spēlē, tāds mērķis bija. Otro puslaiku nospēlējām labāk nekā pirmo un mums bija pārsvars momentos un bumbas kontrolē. Taču bija arī lietas, kas nepadevās un raisīja negatīvu vērtējumu," stāstīja Kazakevičs.

Treneris vairākkārt atkārtoja, ka izlase veidojusi pietiekami daudz momentu, taču to realizācija nebija apmierinoša.

"Noslēguma fāzē - pēdējā piespēlē vai sitienā - ne viss izdevās tā, kā gribējām. Skaitliski izveidojām pietiekami daudz momentu, taču joprojām neapmierināja spēle standartsituācijās, no kurām neguvām vārtus, lai gan pāris reizes bija diezgan bīstami sitieni," skaidroja Kazakevičs.

Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 135.vietu, bet Kuveita ir 143.pozīcijā. Abas izlases tikās pārbaudes mačā 2003.gadā, kad ar 2:0 uzvarēja Kuveita. Kuveita savulaik bija viena no vadošajām Āzijas izlasēm, bet pēdējās pāris desmitgadēs piedzīvojusi lejupslīdi.

Turpat Maltā otrdien latvieši spēkosies ar Azerbaidžānu.

Šie pārbaudes mači Latvijai ir kā viens no sagatavošanās posmiem dalībai UEFA Nāciju līgas nākamajā sezonā, kas sāksies jūnijā. Nāciju līgā Latvija spēlēs D līgas pirmajā grupā, kur pretī būs Lihtenšteina, Andora un Kazahstānas - Moldovas pāra zaudētāja.

Pirmos izsaukumus uz Latvijas pieaugušo izlasi izpelnījušies aizsargi Daniels Balodis, Emīls Birka un Iļja Korotkovs. No šīs trijotnes gan Korotkovs šajā nometnē tiek izmantots kā pussargs.

Savainojuma dēļ no sākotnēji izsauktajiem spēlētājiem nevarēs palīdzēt Mārcis Ošs, bet Covid-19 dēļ šīs spēles ies secen Danielam Ontužānam, Mārtiņam Ķiguram un Krišam Kārkliņam.