Latvijas futbola izlase pārbaudes mačā pieveic mazākumā spēlējušo Azerbaidžānu

Gatavojoties sezonas sākumam Nāciju līgā, Latvijas futbola valstsvienība otrdien Maltā ar 1:0 uzveica Azerbaidžānu pārbaudes spēlē, liecina Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) informācija.

Uzvaras vārtus 85. minūtē guva Vladislavs Gutkovskis. Azerbaidžāņi kopš 30. minūtes spēlēja mazākumā, bet nepilnā sastāvā mača izskaņā palika arī Latvijas izlase.

Azerbaidžānas izlase pirmajā puslaikā sākotnēji bija tuvāk vārtu guvumam – pēc Garas Garajeva patāla sitiena 17. minūtē bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Azerbaidžāņi vairāk kontrolēja bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā, pārbaudot pretinieku aizsardzības noturību.

Toties 30. minūtē Garajevs pie soda laukuma nogāza Latvijas uzbrucēju Gutkovski un par pēdējās cerības sodu tika noraidīts. Palikuši mazākumā, azerbaidžāņi gan centās spēlēt ne mazāk aktīvi, taču mazliet draudīgāki kļuva Latvijas uzbrukumi, kas gan rezultātu neizmainīja.

Pirms otrā puslaika sākuma Pāvelu Šteinboru vārtos aizstāja Rihards Matrevics, debitējot valstsvienības rindās. Uzbrukumā Latvijas izlase nespēja radīt spiedienu pie pretinieku vārtiem un ne mazāk iespēju atklāt rezultātu bija azerbaidžāņiem. Bīstams tālsitiens otrā puslaika vidū izdevās uz maiņu laukumā nākušajam Alvim Jaunzemam, bet līdz bumbai aizsniedzās Azerbaidžānas vārtsargs Salahats Agajevs.

Vēlreiz Agajevs glāba pēc Raimonda Kroļļa sitiena ar galvu, taču sekoja stūra sitiens, un Gutkovskis pēc Antonija Černomordija piespēles ar galvu raidīja bumbu tīklā.

Arī Latvijas izlase maču pabeidza 10 vīru sastāvā – pēc otrā brīdinājuma par tiesneša rīcības komentēšanu 90. minūtē laukumu pameta Kaspars Dubra. Līdz beigu svilpei savas prasmes apliecināja Matrevics, atvairot bumbu pēc Filipa Ozobiča bīstama tiešā brīvsitiena.

Savainojumu dēļ Latvijas izlasē pirms mača bija pēdējā brīža izmaiņas – laukumā nevarēja doties Jānis Ikaunieks, bet jau pirms mača bija zināms, ka trauma liegs spēlēt vēl vienam pussargam Eduardam Emsim.

Dainis Kazakevičs par Latvijas izlases spēli pret Azerbaidžānu
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Latvijas izlase aizvadīja piecās dienās otro pārbaudes spēli – piektdien galvenā trenera Daiņa Kazakeviča vadītā komanda cīnījās neizšķirti pret Kuveitu. Kazakevičs atzina, ka uzvara pār Azerbaidžānu gūta ar viduvēju sniegumu, jo bija gan daudz tehniskā brāķa, gan kļūmīgi lēmumi laukumā.

Pirmo spēli Nāciju līgas grupā Latvijas izlase aizvadīs 3. jūnijā mājās pret Andoru. Grupā Latvijas pretinieces būs arī Lihtenšteinas un Moldovas valstsvienības.