Latvijas futbola izlase nenotur pārsvaru un zaudē Katarai

Gatavojoties Pasaules kausa kvalifikācijas cīņām, Latvijas futbolisti piektdien viesos Dohā ar 1:3 zaudēja Kataras izlasei pārbaudes spēlē. Latvijai vārtus pirmajā puslaikā guva Jurijs Žigajevs, taču iegūto pārsvaru Latvija nenosargāja.

Rezultātu Žigajevam izdevās atklāt 21. minūtē ar tālu un precīzu sitienu, taču pēc Latvijas gūtajiem vārtiem pamazām iniciatīvu pārņēma katarieši. Izlīdzinājumu laukuma saimnieki panāca 35. minūtē pēc soda sitiena, kad Ibrahims Abdulmadžeds spēcīgi raidīja bumbu zem Pāvela Doroševa sargāto vārtu pārliktņa.

Otrajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja Kataras izlase, bet Latvijas futbolisti bīstamas situācijas uzbrukumā radīt nespēja. Magids Mohameds Hasans 65. minūtē pirmais tika pie bumbas pēc stūra sitiena un ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Pārdesmit minūšu pirms spēles beigām Latvijas izlasē veica vairākas maiņas, taču tas situāciju neuzlaboja. Savukārt mājiniekiem ātrā pretuzbrukumā izdevās panākt 3:1, kad Džarals al Mari pie vārtu staba noslēdza Abdulkadera Iljasa centrējumu. Pēdējās minūtes cīņā lielākoties pagāja Latvijas vārtu tuvumā, taču no ceturto vārtu zadējuma viesi paglābās.

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā Katara ieņem 101. vietu, bet Latvija ir 110. vietā. Katarā 2022. gadā notiks Pasaules kausa finālturnīrs.

Nākamajā nedēļā Latvijas izlase aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli, 28.maijā Duisburgā, Vācijā, tiekoties ar Turcijas valstsvienību. Latvijas futbolisti gatavojas Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēlei 7.jūnijā, kad Rīgā viesosies Bosnijas un Hercegovinas futbolisti.

Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pārbaudes spēles pret Kataru un Turciju uzskata par noderīgām, lai izvērtētu, ko spēj futbolisti, kas nav izlases pirmajās rindās. Valstsvienības sastāvā lielākoties iekļauti spēlētāji no Latvijas virslīgas klubiem, jo pārbaudes spēļu datumi nav oficiālajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kalendārā.

Pārbaudes spēle:

Katara - Latvija 3:1 (1:1)

Vārtus guva: Ibrahims Abdulmadžeds (35.), Magids Mohameds Hasans (65.), Džarals al Mari (81.) - Jurijs Žigajevs (21.)