Latvijas futbola izlase ielaiž septiņus vārtus pārbaudes spēlē pret Vāciju

Latvijas vīriešu futbola izlase pirmdien Diseldorfā pārbaudes spēlē ar rezultātu 1:7 kapitulēja Vācijas valstsvienībai. Latvijas izlasē savus pirmos vārtus guva Aleksejs Saveļjevs.

Tikmēr Vācijas izlasē izcēlās Robins Gosenss, Ilkajs Gindoans, Tomass Millers, Kajs Hāvercs, Seržs Gnabrī, Timo Verners un Līrojs Sanē. Pretinieku vārtsargs Manuels Noiers aizvadīja savu 100.spēli valstsvienībā.

Jau spēles pirmajā minūtē vācieši nonāca Latvijas izlases soda laukumā, Millera no tuvas distances izdarīto sitienu atvairot Robertam Ozolam. Nākamajā minūtē nedaudz garām vārtiem sita Hāvercs. Pēc pirmo minūšu ofensīvas Vācijas izlases uzbrukumi noplaka, taču mājiniekiem joprojām bija nospiedošs pārsvars bumbas kontrolē.

Nākamā izdevība mainīt rezultātu bija 13.minūtē, kad Njabrī lāga neuztvēra piespēli pie tālā staba un nespēja mainīt tās lidojuma virzienu. Dažas minūtes vēlāk Millers no pāris metriem sita garām Latvijas izlases vārtiem.

Tomēr 19.minūtē vācieši "uzlauza" Latvijas izlases vārtus un pēc pusotras minūtes panāca 2:0, abos vārtos asistējot Hāvercam. Vispirms Hāvercam izdevās ielauzties soda laukumā un piespēlēt Gosensam, kurš bija nekļūdīgs no aptuveni astoņiem metriem, bet vēlāk Londonas "Chelsea" uzbrucējs asistēja Gindonanam, kurš raidīja bumbu mērķī no soda laukuma robežas.

Vācijas izlase turpināja saimniekot laukumā un palielināja savu pārsvaru. 26.minūtē pa vārtu stabu trāpīja Jošua Kimmihs, bet minūti vēlāk pēc Gosensa piespēles pilnīgi netraucēts 3:0 panāca Millers.

Puslaika otrajā pusē, 35.minūtē, starp abu komandu futbolistiem laukuma vidusdaļā izcēlās asumi, kuros lielākoties iesaistījās Mārcis Ošs, Roberts Uldriķis un Gindoans. Spēle atsākās ar Vācijas izlases uzbrukumiem - ja vienā no epizodēm glāba Ozols, tad 39.minūtē pēc Hāverca sitiena viņš tomēr izlaida bumbu cauri, tai nonākot vārtos. Puslaika pēdējā minūtē bumbu soda laukumā saņēma Gnabrī, kurš panāca jau 5:0.

Vācijas izlase turpināja savu dominanci arī otrajā puslaikā, un 50.minūtē uz maiņu nākušais Verners guva vēl vienus vārtus. Tuvojoties otrā puslaika vidum, Vācijas izlasei bija vēl pāris bīstami momenti.

Mača 74.minūtē pēc pretuzbrukuma Alvis Jaunzems piespēlēja bumbu uz vārtu priekšu, taču nebija neviena, kas noslēdz uzbrukumu. Toties nākamajā minūtē pēc auta iemetiena Raimonds Krollis nolika bumbu pa sitienam Saveļjevam, kurš aptuveni no 20 metriem spēcīgi trieca to vārtos. Vēl pēc minūtes Sanē atjaunoja sešu vārtu pārsvaru, asistējot Milleram.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Latvijas futbolisti vēlreiz iekļuva Vācijas izlases soda laukumā, bet epizodes noslēgumā tālu un neprecīzu sitienu izpildīja Krollis.

Zaļā gaisma spēles aizvadīšanai tika dota vien pāris stundas pirms mača sākuma. Latvijas izlasē šodien tika atklāts viens pozitīvs Covid-19 gadījums, bet vēlāk veiktajos eksprestestos visi rezultāti bija negatīvi.

Stadionā, kur mājas spēles aizvada otrās bundeslīgas komanda Diseldorfas "Fortuna", pulcējās apmēram 1000 līdzjutēju.

Vācijas izlase, kas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, trešdien pārbaudes mačā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dāniju. Savukārt Latvija Baltijas kausa pirmajā spēlē ar 3:1 uzveica Lietuvu. Pēc pirmdienas dueļa abām izlasēm ceļi vedīs atšķirīgos virzienos - Vācija dosies uz Eiropas čempionātu, kur spēkosies ar Franciju, Portugāli un Ungāriju, savukārt Latvija lidos uz Tallinu, kur piektdien gaidāma Baltijas kausa otrā spēle.

Latvijas izlasei šajā mačā nevarēja palīdzēt Jānis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis, kuri nepiedalījās arī Baltijas kausa pēdējā spēlē. Ārpus pieteikuma palika Roberts Savaļnieks.

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija ar Vāciju iepriekš tikusies vienu reizi, 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupā Portu spēlējot bezvārtu neizšķirti 0:0. Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados notikušajās divās pārbaudes spēlēs uzvarēja vācieši.

Vācijas izlase FIFA pasaules rangā ieņem 12.vietu, bet Latvija ir 138.pozīcijā.

Vācijas valstsvienība triumfēja 2014.gada Pasaules kausā un nākamajā Eiropas čempionātā aizkļuva līdz pusfinālam, bet pirms trim gadiem jau apakšgrupā nolika pasaules čempiones pilnvaras. Vācija ir četrkārtēja Pasaules kausa ieguvēja un trīskārtēja Eiropas čempione.

Pēc piektdienas mača Latvijas izlasei nākamās spēles paredzētas septembrī, kad turpināsies 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācija.