Latvijas futbola izlase ar neizšķirtu Viļņā nodrošina Baltijas kausu

Latvijas futbola valstsvienība otrdien viesos Viļņā cīnījās neizšķirti 1:1 ar mājinieci Lietuvas izlasi Baltijas kausa spēlē un ceturto gadu pēc kārtas ieguva trofeju savā īpašumā, liecina organizatoru informācija. Lietuvieši turnīrā palika trešie, taču ar minimālu uzvaru pār Latviju būtu varējuši nodrošināt kausu Igaunijai.

Vārtus Latvijai uzreiz pēc otrā puslaika sākuma guva komandas kapteinis Kaspars Dubra, savukārt izlīdzinājumu lietuvieši panāca 86.minūtē, kad rezultatīvs bija Karolis Laukžemis.

Latvijas izlases pussargs Gļebs Kļuškins pēc panākuma intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka prieks par izcīnīto kausu ir gan futbolistiem, gan līdzjutējiem un visai Latvijai. Latvijas valstsvienība spēlēja tikai uz uzvaru un labi aizvadīja pirmo puslaiku, teica Kļuškins. Viņš atzina, ka otrais puslaiks nebija tik labs, tomēr arī ar neizšķirtu pietika kausa iegūšanai.

Labākās iespējas atklāt rezultātu pirmā puslaika vidū bija Latvijas izlasei, tomēr Alekseja Višņakova sitienu atvairīja vārtsargs Džuga Bartkus, bet Jānim Ikauniekam neizdevās trāpīt vārtu rāmī. Latvijas futbolisti vairāk centās radīt spiedienu arī pretinieku laukuma pusē, turpretim laukuma saimnieki paļāvās uz pretuzbrukumiem, kas dažbrīd izdevās itin asi.

Toties otrā puslaika sākums izvērtās labvēlīgs Latvijas valstsvienībai - Ikaunieks iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Dubra ievirzīja bumbu vārtu stūrī. Vēlreiz bumba Lietuvas vārtos nonāca 54.minūtē, tomēr tiesneši fiksēja Višņakova atrašanos aizmugurē. Nonākuši zaudētājos, lietuvieši sasparojās, daudz uzbruka un 86.minūtē Laukžemis pēc centrējuma ar galvu raidīja bumbu tālajā stūrī, kur tā, atsitusies pret vārtu stabu, nonāca tīklā.

Latvijas vārtus savā 30. dzimšanas dienā sargāja Kaspars Ikstens, bet izlases ierastais pamatvārtsargs Andris Vaņins tāpat kā aizsargs Mārcis Ošs savainojuma dēļ uz Viļņu nedevās.

Turnīrā pirmajā spēlē Latvija uzvarēja Igauniju (1:0), kas savukārt uzveica Lietuvas valstsvienību (2:0).

Baltijas kauss ir senākais  joprojām notiekošais izlašu turnīrs Eiropā, bet Latvijas izlase kopš 1928.gada rīkotajā izcīņā ir titulētākā komanda, kas trofeju ieguvusi 24 reizes.

Latvijas izlase gatavojas dalībai jaundibinātajā Nāciju līgā, kas sāksies rudenī. Vēl viena pārbaudes spēle komandai "Daugavas" stadionā būs 9.jūnijā pret Azerbaidžānu. Somijas speciālista Miksu Pātelainena vadībā Latvijas izlase sāka trenēties maija beigās - galvenajam trenerim darbs izlasē ir garantēts līdz novembra beigām, kad noslēgsies Nāciju līgas grupas turnīrs.