Latvijas futbola izlase ar neizšķirtu Tallinā nosargā Baltijas kausu

Izšķirošo spēli par Baltijas kausu Latvijas valstsvienība sestdien viesos Tallinā aizvadīja neizšķirti 0:0 pret mājiniekiem Igaunijas futbolistiem un saglabāja trofeju, ko izcīnīja trešo reizi pēc kārtas, liecina organizatoru informācija. Triju valstu turnīrā Latvijas izlase ieņēma pirmo vietu, aiz sevis atstājot Lietuvu un Igauniju.

Aktīvāk Tallinā nospēlēja Igaunijas izlase, kas bija tuvāk vārtu guvumam, tomēr palika tukšā un turnīru pabeidza ar vienu punktu. Latvijas izlase divās spēlēs iekrāja četrus punktus un par vienu punktu apsteidza Lietuvu.

Igauņi aktīvāk uzbruka pirmajā puslaikā un radīja vairākas itin bīstamas situācijas pie Andra Vaņina vārtiem. Latvijas futbolistiem pietrūka kustības un praktiski vienīgos draudus viesi radīja 19.minūtē, kad Oļega Laizāna sitienu atvairīja vārtsargs Mihkels Aksalu.

Abas komandas aktivizējās pēc pārtraukuma un bija tuvāk vārtu guvumam, tomēr izšķirošajos brīžos pietrūka precizitātes. Arī Vaņins nebūtu glābis 73.minūtē, tomēr Kens Kallaste pēc piespēles gar vārtiem netrāpīja tuvajā stūrī. Kopš otrā puslaika vidus Latvijas izlase vairāk spēlēja uz rezultāta noturēšanu, ko arī laimīgi paveica, lai gan izmaiņas spēles taktikā neliedza laukuma saimniekiem bīstamāk uzbrukt.

Pirmajā spēlē turnīrā Latvijas izlase trešdien Liepājā ar 2:1 pieveica Lietuvu, kas mačā pret Igauniju uzvarēja ar 2:0.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars iepriekš pauda pārliecību, ka abas spēles Baltijas kausa izcīņā būs nepieciešamas, lai labāk sagatavotos pirmajām spēlēm jaunajā Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā rudenī. Baltijas kausa izcīņā Pahara rīcībā nebija vairāku spēcīgu futbolistu. No savainojumiem arvien nav atlabis Maskavas CSKA pussargs Aleksandrs Cauņa, savukārt Denisam Rakelam pēc smagas sezonas dota atpūta.

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā Latvija ieņem 107.vietu, Igaunija ir 93. pozīcijā, savukārt Lietuva ierindota 138.vietā.