Latvijas futbolā ievieš diennakts tālruni ziņotājiem par krāpšanos ar rezultātiem

Cīņā pret krāpniecisku manipulāciju ar spēļu rezultātiem Latvijas Futbola federācija (LFF) ieviesa diennakts bezmaksas tālruni, lai nodrošinātu iespēju ikvienam ziņot par iespējamiem pārkāpumiem, trešdien informēja LFF. Bezmaksas tālrunis būs viena no saziņas formām, lai informētu par darbībām, kuru mērķis ir manipulēt ar futbola spēļu rezultātiem materiāla labuma gūšanai.

Ar LFF varēs sazināties gan pa tālruni 60003535, gan nosūtot informāciju uz e-pastu [email protected] Informāciju var sniegt gan anonīmi, gan norādot savu kontaktinformāciju tālākai sadarbībai.

Lai izglītotu Latvijas futbola sabiedrību par sekām, kas iespējamas, iesaistoties pretlikumīgā spēļu sarunāšanā, LFF izveidojusi arī ilustrējošu informatīvo bukletu. Ikvienam spēlētājam, trenerim vai citai ar futbolu saistītai personai jāapzinās, ka par manipulācijām ar futbola sacensību rezultātiem, var sekot sankcijas no LFF, Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) un Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA), kā arī persona var tikt saukta pie kriminālatbildības, uzsvēra LFF.

Jūnijā par iesaistīšanos manipulēšanā ar spēļu rezultātiem no Latvijas virslīgas tika izslēgta debitante "Babīte/Dinamo", bet kluba rezultātus sezonas iepriekšējās spēlēs anulēja. Savukārt jūlijā par tādiem pašiem pārkāpumiem tika diskvalificēti Latvijas pirmās līgas futbola klubi FK "Jēkabpils/JSC", FK "Ogre un otrās līgas vienība FC "Raita", kā arī četrus FK "Jēkabpils/JSC" futbolistus un FK "Ogre" galveno treneri Igoru Troicki diskvalificēja uz trim gadiem.

Cīnoties ar negodprātīgiem cilvēkiem Latvijas futbolā, LFF pēdējos gados no dalības sacensībās izslēdza vairākus klubus, kā arī vairākām personām noteica dažāda termiņa diskvalifikāciju futbola aktivitātēs. Godīgai futbola spēlei LFF veic situācijas monitoringu, apstākļu noskaidrošanu un izmeklēšanu, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām, UEFA un FIFA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti