Rīta Panorāma

Mīla un dzīve. Biruta Baumane

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar LFF prezidentu Vadimu Ļašenko

Latvijas Futbola federācijas prezidents: Nacionālajam stadionam vajag 25 miljonus eiro, vismaz pusi dotu starptautiskie partneri

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir gatava virzīt ieceri Lucavsalā, Rīgā, uzbūvēt nacionālo stadionu, kam būtu nepieciešami 25 miljoni eiro, bet vairāk nekā pusi summas nodrošinātu starptautiskās futbola organizācijas, pirmdien Latvijas Televīzijā pastāstīja LFF prezidents Vadims Ļašenko. 

Stadiona būves finansēšanā ir ieinteresēta iesaistīties Eiropas futbola federāciju savienība (UEFA) un Starptautiskā futbola federācija (FIFA), sacīja Ļašenko. LFF arī strādā, lai piesaistītu finansējumu no citiem avotiem. 

Apmēram pusi stadiona tapšanas izdevumu segtu UEFA, ko Ļašenko nosauca par fantastisku rādītāju. Rīgā 21.septembrī ieradīsies UEFA prezidents Aleksanders Čeferins, kurš, tiekoties ar valsts un galvaspilsētas pašvaldības augstākajām amatpersonām, informēs par iespējamo līdzfinansējuma apjomu stadiona būvēšanai, paskaidroja Ļašenko.

LFF vēlas īstenot projektu, kas ļautu Lucavsalā uzbūvēt stadionu ar vietām 13 500 skatītāju. Ļašenko uzsvēra, ka stadions pievilcīgajā vietā būtu ne tikai futbolam, bet arī dažādām citām sporta un kultūras aktivitātēm. Stadionu LFF arī izraudzītu par federācijas un futbola muzeja mājvietu. 

"UEFA prezidents atlidos, lai apliecinātu to, un pateiks, ka viņi ir gatavi [iesaistīties stadiona būvēšanā]," teica Ļašenko. "Lai sadzirdētu no valsts amatpersonām, ar kādu līdzfinansējumu viņi var nākt."

Ļašenko atgādināja, ka patlaban Latvijā nav nacionālās izlases spēlēm nepieciešama līmeņa stadiona. "Skonto" stadions pieder krievu uzņēmējiem, kuru nākotnes plāni nav zināmi, bet "Daugavas" stadionam nav augsta līmeņa starptautisku sacensību rīkošanai atbilstoša kategorija, paskaidroja LFF prezidents. Viņš uzsvēra, ka futbolam ir vajadzīgs stadions augsta līmeņa sacensību uzņemšanai.

Latvijas futbola valstsvienība ir atguvusi fanu uzticību, ko futbolisti jūt un spēlē ar maksimālu atdevi, atzina LFF prezidents. Viņš atgādināja, ka valstsvienība nav zaudējusi jau astoņās spēles pēc kārtas, klubu līmenī RFS iekļuva UEFA Konferences līgas grupas kārtā, kā arī valstī top jauni futbola laukumi, kas veicina sporta veida attīstību.

Turpinot ceļu uz augstāku līmeni UEFA Nāciju līgā, Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs 22.septembrī pret Moldovu, pretiniekus uzņemot "Skonto" stadionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti