Latvijas Futbola federācija ceturtdien var palikt bez prezidenta

Pēc daudzu gadu klusuma un relatīva miera peripetijas, intrigas un skandāli Latvijas futbolā pēdējā pusotra gada laikā jau ir ikdienas sastāvdaļa, nevis kaut kas ārkārtējs. Šodien Latvijas futbola saimei jāpiedzīvo trešais ārkārtas kongress šogad, kurā kārtējo reizi paredzēta revolūcija, proti, mēģinājums gāzt pašreizējo Futbola federācijas vadītāju Kasparu Gorkšu.

Notikumus Latvijas futbola varas gaiteņos pēdējā pusotra gada laikā var pielīdzināt labākajiem meksikāņu seriāliem – viens skandāls seko otram, drāma nekad nebeidzas, un futbols mediju virsrakstos gozējas nevis pateicoties spožām uzvarām, bet gan politiskām spēlītēm un pārāk biežiem kongresiem. Arī ceturtdien daudz cietušais Latvijas futbols pieredzēs kārtējo drāmu – sasaukts jau trešais ārkārtas kongress šogad, kurā jau kārtējo reizi notiks mēģinājums gāzt Latvijas Futbola federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu. Viens šāds mēģinājums izgāzās februārī, tad vasarā sekoja valdes izteikta neuzticība prezidentam, taču Gorkšu gāzt līdz šim nav izdevies. Bijušais Latvijas izlases kapteinis Gorkšs joprojām saglabā ļoti diplomātisku un korektu toni, kad lūgts atbildēt uz jautājumiem saistībā ar ārkārtas kongresu.

Gorkšs cer šajā kongresā sagaidīt aktīvu biedru iesaisti un izrunāt futbola attīstībai svarīgas tēmas. Viņaprāt, pats sliktākais, kas var būt Latvijas futbolā, ir vienaldzīgi biedri.

Ceturtdien Latvijas Futbola federācija var palikt bez vadītājaMāris Bergs

Gorkšs par federācijas prezidentu kļuva vien pagājušā gada pavasarī, kad viņš nomainīja ilggadējo un daudz kritizēto federācijas vadītāju Gunti Indriksonu. Jau kopš pirmajām prezidentūras dienām viņam bijusi spēcīga opozīcija, kuras redzamākas figūras visbiežāk bija Gorkša konkurenti vēlēšanās – Krišjānis Kļaviņš un Vadims Ļašenko. Abi nav vairījušies kritizēt Gorkšu par visdažādākajām nebūšanām.

Lai arī iepriekšējie Gorkša gāšanas mēģinājumi izgāzās, šis izskatās visnopietnākais no visiem – federācijā iesniegtajā dokumentā savākti 69 biedru paraksti, kas ir precīzi 50% + 1 balss no visiem federācijas biedriem. Tātad, ja visi dokumentu parakstījušie biedri beigu beigās arī nobalsos par Gorkša atlaišanu, viņš tiks atbrīvots.

Viens no Gorkša opozicionāriem Krišjānis Kļaviņš sarunā ar Latvijas Radio minēja dažus no iemesliem, kāpēc tik steidzami nepieciešams nomainīt federācijas prezidentu, lai gan līdz nākamajām federācijas prezidenta vēlēšanām atlicis tikai pusgads. Piemēram, joprojām tiekot slēpta informācija par finansēm.

Gorkšam pārmesto lietu saraksts patiesībā neietilpst vienā A4 lapā - zvērināta revidenta pozitīva atzinuma neesamība par pagājušā gada finanšu pārskatu, kas var apdraudēt federācijas sabiedriskā labuma statusa saglabāšanu ir viena no galvenajām problēmām šajā sarakstā. Gorkšam pārmet arī iepriekš solītās palīdzības nesniegšanu infrastruktūras jautājumos, kā arī neskaidrības par infrastruktūras attīstības plāniem. Tāpat pēc Edgara Pukinska aiziešanas nav atrasts jauns ģenerālsekretārs.

Tomēr portāla “Delfi” sporta redaktors Uldis Strautmanis, kurš daudz pētījis norises futbola saimniecībā, saka, ka daudzi Gorkšam piedēvētie grēki nemaz nav viņa kompetencē un, vienkāršā valodā runājot, problēmas pievilktas aiz ausīm.

Strautmanis arī norāda uz kādu juridisku niansi, kas prezidenta atlaišanas gadījumā teorētiski pilnībā varētu paralizēt federācijas ikdienas darbu. Ja Gorkšu izdotos gāzt no amata, federācijas statūti neparedz uzreiz ievēlēt jaunu prezidentu, bet tā funkcijas pildītu ģenerālsekretārs, kura patlaban nav. Un šāda situācija varētu radīt nekārtības.

Gorkša izredzes palikt amatā nav spīdošas, un pastāv gana liela iespēja, ka ceturtdien futbola federācija paliks bez prezidenta. Gorkša liktenis jebkurā gadījumā ir biedru rokās. Tāpat tiks lemts par daudz apspriestā astoņu leģionāru limita atcelšanu nākamās sezonas Virslīgā, kā arī par trīs valdes locekļu atbrīvošanu. Ja iepriekšējie kongresi ir priekšvēstnesis tam, kas gaidāms ceturtdien, tad garlaicīgi nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti