Latvija panāk neizšķirtu pret slovākiem Pasaules kausa kvalifikācijas izskaņā

Latvijas futbola valstsvienība otrdien Rīgā cīnījās neizšķirti 2:2 pret Slovākiju pēdējā spēlē Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas grupā, kur abas komandas pirms pēdējās cīņas vairs nepretendēja uz vietu finālturnīrā. Ar 10 spēlēs gūtām divām uzvarām un diviem neizšķirtiem Latvijas izlase grupā ierindojās priekšpēdējā -5.- vietā.

Slovāki ar neizšķirtu finišēja trešajā vietā grupā, taču jau pirms ceļojuma uz Rīgu augstāk vairs nevarēja tikt. Galvenā trenera Mariana Pahara vadītā Latvijas izlase laukumā devās bez vairākiem komandas līderiem, un spēcīgākajā sastāvā nebija arī pretinieki. Spēle risinājās "Skonto" stadionā, kura nākotne ir neskaidra, un nav izslēgta iespēja, ka futbola valstsvienība tajā vairs neatgriezīsies.

Vārtus mājiniekiem guva Valērijs Šabala, kurš otrā puslaika sākumā samazināja rezultāta starpību līdz 1:2, bet mača kompensācijas laikā izlīdzinājumu panāca Renārs Rode.

Neveiksmīgi darbojoties pēc viesu izpildītiem stūra sitieniem, Latvijas izlase stundas ceturksni pēc spēles sākuma jau zaudēja ar 0:2. Rezultātu 9.minūtē atklāja pie vārtu tālā staba ar galvu precīzi nospēlējušais Martins Jakubko, bet septiņas minūtes vēlāk Kornels Salata līdzīgā situācijā panāca Slovākijai divu vārtu pārsvaru.

Bumbu lielākoties kontrolēja slovāki, vairākkārt izveidojot bīstamas situācijas, savukārt laukuma saimnieki lielākoties varēja paļauties uz atsevišķiem pretuzbrukumiem. Aktīvs mājiniekiem uzbrukumā bija Eduards Višņakovs, taču lielus draudus Matuša Kozačika sargātajiem vārtiem neradīja.

Pēc pārtraukuma Latvijas futbolistiem ātri izdevās vienus vārtus atgūt, kad pāris minūtes pēc spēles atsākšanas Šabala izrāvās līdz soda laukuma robežai un raidīja bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī. Aleksandram Koļinko darba Latvijas vārtos nebija daudz, jo bumba galvenokārt turējās viesu pusē vai laukuma centrā, taču slovāki briesmas saviem vārtiem lielākoties paspēja novērst pirms bīstamu sitienu iespējas. Vienam pret vārtsargu vēl izdevās izrauties Višņakovam, tomēr Kozačiks paspēja izskriet pretim un bumbu atvairīja. Jau kompensācijas laikā Latvijas izlase veiksmīgi izpildīja soda sitienu, pēc kura Kaspars Grokšs ar galvu raidīja bumbu vārtu virzienā, bet Rode to pielaboja pie pašas vārtu līnijas.

Latvijas izlasē veselības problēmu dēļ nespēlēja pussargs Aleksandrs Cauņa un uzbrucējs Artjoms Rudņevs, kā arī komandai bija jāiztiek bez savainotajiem aizsargiem Alana Siņeļņikova un Vladislava Gabova, kurus Pahars iepriekš nosauca par komandai ļoti būtiskiem spēlētājiem. Pēc vīrusu infekcijas laukumā nedevās arī pussargs Jurijs Žigajevs.

Pirmo vietu Latvijas pārstāvētajā grupā un tiesības spēlēt finālturnīrā pirmo reizi valstsvienības vēsturē izcīnīja Bosnija un Hercegovina, kas pēdējā kvalifikācijas cīņā ar 1:0 viesos uzveica Lietuvu. Tāpat kā Bosnija un Hercegovina 25 punktus ieguva Grieķijas izlase, kas ieguva otro vietu un par ceļazīmi uz finālturnīru varēs pacīnīties kvalifikācijas izslēgšanas kārtā. Ceturto vietu grupā ieņēma Lietuva, bet pēdējie palika Lihtenšteinas futbolisti.

Pasaules kausa kvalifikācijas grupas spēle:

Latvija - Slovākija 2:2 (0:2)

Vārtus guva: Valērijs Šabala (47.), Renārs Rode (90.+2) - Martins Jakubko (9.), Kornels Salata (16.)