Sporta ziņas

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK «Ogre» - BK «Ventsplis»

Sporta ziņas

EHF Kauss, Dobeles Tenax - Sanktpēterburgas «Ņeva». Māris Veršakovs

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Ļašenko pirmais pusgads LFF vadībā. Kas paveikts?

Ļašenko pusgadu Futbola federācijas vadībā – plāni pildās gausi, solījumos iezīmē 2021.gadu

Jau pusgadu Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatā atrodas Vadims Ļašenko. Futbola vadības grožus viņš pārņēma sarežģītā laikā, kad futbola sabiedrībā bija liela šķelšanās, bet sporta veids tēls sabiedrībā sasniedza pagrīdi. Ļašenko intervijā Latvijas Televīzijai pie padarītajiem darbiem uzskaitīja infrastruktūras attīstības projektus.

ĪSUMĀ:

No saņemtajiem 20 pieteikumiem LFF plāno realizēt septiņus projektus. "Nākamgad plānojam realizēt vismaz divus," paskaidroja Ļašenko.

Kā vienu panākumu Ļašenko min panākto izlīgumu ar būvkompāniju „Arčers” nenotikušajā futbola stadiona celtniecības projektā.

LFF nenāksies šķirties no vairāk nekā 350 tūkstošiem eiro, kas pēc nelabvēlīga tiesas sprieduma  federācijai bija jāmaksā būvniekiem.

Delfi.lv sporta redaktoram Uldim Strautmanim gan ir aizdomas par kādu aizkulišu vienošanos, kuras rezultātā „Arčeram” apsolīta iesaiste jaunu infrastruktūras objektu būvniecībā. "Protams, ir labi, ka Latvijas futbolam nevajag šķirties [no naudas], bet, es domāju, pastarpināti Latvijas futbols tāpat samaksās firmai „Arčers”," teica Strautmanis. "Neticu, ka kāds būtu gatavs atteikties no, teiksim, trīs mēnešu algas. Pa kaut kādiem kanāliem tā naudiņa nonāks „Arčers” kontā, es domāju."

Ļašenko gan apgalvoja, ka ar "Arčers" par nākotni vispār nav runāts, jo prioritātes bija citas.

"Mums galvenais bija parakstīt mierizlīgumu, nerunājot par kaut kādiem nākotnes projektiem," sacīja LFF prezidents. 

Pirms vasarā notikušajām LFF prezidenta vēlēšanām Ļašenko programmā uz 32 lapām bija izcelti 11 attīstības virzieni no spēlētāju, treneru un klubu attīstības līdz godīgas spēles principiem. Ar programmas izpildi pagaidām sokas visai gausi.

Vēl pie padarītajiem darbiem Ļašenko izceļ treneru prēmēšanas sistēmas atjaunošanu.

Darbus, pēc federācijas prezidenta teiktā, kavējis fakts, ka 2020.gadā nācies strādāt pēc jau iepriekš apstiprināta budžeta.

"Visi jautājumi, kas bija pacelti, gandrīz visus mēs īstenosim nākamgad," solīja Ļašenko. "Ceram, ka visus tos, kas kritizē federāciju, kas ir loģiski, mums izdosies apmierināt un nākamgad mēs īstenosim viņu vēlmes."

Strautmanis gan uzskata, ka Ļašenko jārēķinās ar atklātiem iebildumiem, ja neizdosies izlavierēt par federācijas biedriem neformāli dotajiem solījumiem.

Banku augstskolas docents Kristaps Lešinskis ir Latvijas futbola līdzjutējs ar vairāku desmitgadu stāžu. Viņš uzskata, ka futbols Latvijā ir labākā situācijā, nekā varētu šķist vērotājam no  malas, jo jūtami uzlabojies virslīgas čempionāts. Arī bērnu un jauniešu futbolā masveidības rādītāji ir labākie Latvijā, tomēr

sporta veida publiskais tēls pamatīgi iedragā prestižu sabiedrībā un līdz ar to kavē attīstību.

"Šīs divas lietas, kuras publiskajā telpā ir pilnībā acīmredzamas – nacionālās izlases rezultāti un tas, ko cilvēki runā par futbolu, kā viņi uztver lietas un ko parāda virsraksti medijos. Tās ir lietas, pie kurām ir jāstrādā," teica Lešinskis. "Gan es pats, gan citi līdzjutēji – viņiem mērs ir pilns un ir pat teikuši, ka šādās situācijās neies atbalstīt komandu stadionā klātienē, jo kādā brīdī ir jāprotestē ar kājām, kad redzi, ka situācija ir nenormāla."

Strautmanis kā vienu no Ļašenko trūkumiem min publisku atbildības neuzņemšanos un izvairīšanos no situācijām, ka pašam jāskaidro federācijas lēmumi. Kopš vasaras Ļašenko joprojām nav atradis Strautmanim laiku plašākai intervijai. 

LFF 2021. gadā svinēs 100 gadu jubileju.

Strādājot ar paša rokām sastādītu budžetu, Ļašenko būs mazāk pretargumentu federācijas biedru neapmierinātībai. Kas beigsies pirmais – federācijas simtgades svinības vai Ļašenko izsniegtais uzticības kredīts – tā būs viena no 2021. gada intrigām Latvijas futbolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti