Latvijas kausa izcīņas ceturtaļfināls futbolā. FK "Spartaks" - FK "Liepāja"

Covid-19 ierobežojumi

Latvijas kausa izcīņas ceturtaļfināls futbolā. "RFS" 3:2 "Riga FC"

RFS futbolisti iekļūst Latvijas kausa pusfinālā, tālāk tiek arī Kurzemes klubi un «Valmiera»

Trofejas pašreizējie īpašnieki RFS trešdien cīņā par vietu Latvijas kausa pusfinālā ar 3:2 uzvarēja futbola virslīgas līdervienību "Riga" FC, liecina organizatoru informācija. Iepriekš trešdien pusfinālistu vidū iekļuva arī FK "Liepāja", FK "Ventspils" un "Valmiera" FC.

(papildināts ar RFS uzvaru)
RFS jau 7.minūtē bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru - Darko Lemajičs realizēja 11 metru soda sitienu, bet Emersons bija naskākais vārtu priekšā pēc stūra sitiena. Viesiem vienus vārtus 22.minūtē atguva Stefans Paničs un "Riga" FC līdz puslaika beigām uzbruka bīstamāk.

Savukārt piecas minūtes pēc pārtraukuma Lemajičs guva savus otros vārtus spēlē un nostiprināja RFS pārsvaru. "Riga" FC vēl paspēja pamatlaika izskaņā samazināt rezultāta starpību līdz minimumam - precīzs uzbrukumā bija Vladimirs Kamešs.

FK "Liepāja" trešdien viesos ar 3:1 uzvarēja Jūrmalas "Spartaka" futbolistus. Liepājas komandu 16.minūtē vadībā izvirzīja Eduards Tīdenbergs, bet Artūrs Karašausks 59.minūtē uzvarētāju pārsvaru divkāršoja. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Valērijs Harbačiks panāca 3:0, savukārt jau kompensācijas laikā prestiža vārtus "Spartakam" guva Leons Šipošs.

Atskats uz FK "Liepāja" - "Spartaks" spēli

Perfekti soda sitienu realizējušais Karašausks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka jau mēnesi Liepājas komanda rāda labu futbolu un apzinās, ka Latvijas kausa turnīrā cīnās par kvalificēšanos Eirokausiem.

FK "Ventspils" tālāk tika pēc uzvaras izbraukumā pār FK "Jelgava". Pamatlaiks un pagarinājums noslēdzās bez vārtu guvuma, turpretim 11 metru sitienu sērijā ar 4:3 pārāki bija ventspilnieki.

"Valmiera" FC mājās ar 1:0 uzveica "Tukums 2000/TSS" futbolistus. Uzvaras vārtus mača kompensācijas laika izskaņā guva Ēriks Punculs, nodrošinot Valmieras komandai vēsturē pirmo dalību Latvijas kausa pusfinālā.

Latvijas kausa izcīņas astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū iekļuva tikai virslīgas klubi.

Pusfināla pāru izloze notiks piektdien, 23.oktobrī. Turnīra fināls paredzēts 8. novembrī Ventspilī.

Kopš 1936. gada Latvijas kausa izcīņā prestižā trofeja pabijusi 38 klubu īpašumā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja RFS pērn kausu izcīnīja pirmoreiz.

Latvijas kausa izcīņas uzvarētāji garantē arī tiesības starptautiskā līmenī piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijā.