Krievijas futbola izlase kā pirmā gandrīz garantēti iekļūst astotdaļfinālā

Krievijas futbola izlase otrdien Sanktpēterburgā ar 3:1 pārspēja Ēģipti, faktiski garantējot vietu Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā. Šī bija pirmā otrās kārtas spēle turnīrā.

Krievija divās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, gūstot kopumā astoņus vārtus, kamēr ielaidusi tikai vienus. Teorētiski Krievijas izlase vēl var palikt ārpus labāko sešpadsmitnieka, taču tam vajadzīgs teju brīnums.

Spēli drošāk iesāka mājinieki, kurus uz priekšu dzina līdzjutēju atbalsts. Krievijas futbolisti vairākas reizes tika līdz sitiena iespējai, bet bīstamākais no tiem lidoja tieši virsū ēģiptiešu vārtsargam.

Četrkārtējiem Āfrikas čempioniem šāds spēles ritējums nebija pa prātam, lēnām pārvirzot spēli uzbrukumā. Ēģiptieši guva divas iespējas izpildīt stūra sitienus, taču pie reāla vārtu gūšanas momenta viņi netika. Drīzumā spēle izlīdzinājās uz abām pusēm.

Puslaika turpinājumā abas komandas ik pa brīdim veidoja draudus pie pretinieku vārtiem, taču pie vārtu gūšanas iespējam neviena no vienībām netika, pirmajam puslaikam beidzoties ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrā puslaika sākumā, vēl pirms visi skatītāji bija atgriezušies savās sēdvietās, bumba atrada ceļu Ēģiptes vārtos.

Mājinieki izvirzās vadībā

Otrajam puslaikam ritot uz priekšu, Krievijas spēlētājs Deniss Čeriševs ar precīzu raidījumu dubultoja izlases pārsvaru. Šie viņam bija trešie vārti turnīrā.

Čeriševs gūst otros vārtus Krievijai

Vien četras minūtes vēlāk Artjoms Dzjuba iedzina trešo naglu Ēģiptes zārkā, krietni samazinot afrikāņu izredzes mačā.

Ēģiptes izredzes sarūk vēl vairāk

Lai gan Krievijas valstsvienība atradās vadībā ar trīs vārtu pārsvaru, viņi turpināja aktīvi spēlēt, nevis tikai atvairīt pretinieku uzbrukumus. Drīz vien ēģiptieši izpelnījās izpildīt 11 metru soda sitienu.

Tiesnesis norāda uz 11 metru atzīmi

Soda sitienu izpildīja Mohameds Salāhs, kurš spēcīgi bumbu raidīja pāri vārtsargam.

Ēģipte gūst pirmos vārtus turnīrā

Vārtu guvums ēģiptiešus motivēja visiem spēkiem mesties atspēlēties. Krievijas aizsardzība bija gatava šādiem uzbrukumiem, tai pašā laikā gaidot iespējas bīstamiem pretuzbrukumiem.

Turnīra atklāšanas spēlē Krievijas futbolisti ar 5:0 sagrāva Saūda Arābiju, bet Ēģipte ar minimālu deficītu piekāpās Urugvajai.

Priekšrocības Krievijas izlasei sniedz lielā rezultātu starpība pirmajā mačā, jo šī ir pirmā Pasaules kausa izcīņa, kad pēc gūto punktu skaita tiek skatīta gūto un zaudēto vārtu attiecība, nevis savstarpējā spēle.