Sporta ziņas

Pasaules tūres Jūrmalas posmu pludmales volejbolā grib pārcelt uz nākamo gadu

Sporta ziņas

Latvijas Handbola federācija

LFF amata kandidāti beidzot sagaida VK lēmumu

Kratīšanas, strīdi un naudas dalīšana - vēlēšanu gaidās nerimst vētras Futbola federācijā

Liela viļņošanās futbola federācijā sākās jau 2018. gada aprīlī, kad par prezidentu kļuva Kaspars Gorkšs. Viņu no amata gāza pagājušā gada rudenī, bet pavisam neilgi pēc tam ģenerālsekretāra amatā atgriezās Edgars Pukinsks. Arī Pukinska vārds saistīts ar pretrunīgiem darījumiem federācijā, kad sievas firmai maksāts par konkrētu pakalpojumu sniegšanu.

Gorkšs pirms aiziešanas brīdināja, ka federācijai draud nepatikšanas, ja netiks sakārtotas attiecības ar Valsts ieņēmumu dienestu. Pukinsks pēc atgriešanās darbā publiski mierināja, ka problēmas ir viegli novēršamas. Tomēr 16. aprīlī futbola federācijas telpās ieradās VID darbinieki, lai veiktu kratīšanu. Tas jau ir nopietns signāls, ka viss nemaz tik rožaini nav. Runa gan esot par pārkāpumiem no 2011. līdz 2018. gadam. 

Futbola federācijā turpinās gatavošanās amatpersonu vēlēšanām
00:00 / 06:50
Lejuplādēt

Dokumentu par 10 gadiem un papildu jautājumu nav bijis, teica Pukinsks. Ja izmeklēšanā kriminālprocesā informācijas trūks, LFF būs gatava sniegt paskaidrojumus, Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu LFF gatavo pārsūdzību, jo uzskata, ka tas atņemts nepamatoti. 

Futbola federācijai sabiedriskā labuma organizācijas statusu atņēma 8. aprīlī, bet Pukinsks iepriekš medijiem pauda, ka tas organizācijai nemaz nav tik vitāli nepieciešams. Lauvas tiesa no iepriekšējos gados ierastā 10 miljonu budžeta ieplūst federācijas kontos no starptautiskajām jumtorganizācijām UEFA un FIFA.

Portāla „Delfi” sporta žurnālists Uldis Strautmanis regulāri publicē pētnieciskos rakstus par nelikumībām futbola federācijā. Viņaprāt, pašmāju sporta funkcionāri ir pārāk nekaunīgi, nespējot atzīt kļūdas un uzņemties atbildību. Ētikas un atbildības līmeni Latvijas sporta struktūrās Strautmanis raksturoja kā ļoti zemu. Viņš atgādināja, ka

10 gadu laikā, par ko VID ir aizdomas, Pukinsks darbojās dažādos LFF amatos.

"Pirmais skandāls ar VID - 60 000 eiro nācās nomaksāt tikai nodokļos, tātad ir bijusi četras reizes lielāka summa, kas maksāta nelegāli dāvinājuma līgumos. Un tas ir tikai par vienu gadu," aizdomīgās LFF finanšu plūsmas raksturoja Strautmanis.

Savukārt Daugavpils Olimpiskā centra vadītājs un LFF Klubu sacensību komitejas loceklis Vladimirs Šteinbergs Latvijas Radio sacīja, ka, viņaprāt, VID kratīšana ir tikai lavīnas sākumposms, neraugoties uz Pukinska saglabāto mieru.

"Joprojām nav zvērināta revidenta atzinuma par 2018. gada pārskatu un, cik man zināms, neviens vienā veselumā vēl nav redzējis federācijas gada budžetu," paskaidroja Šteinbergs.

Kā traģikomēdiju no malas var noraudzīties arī Futbola federācijas struktūru riņķa danci ap gaidāmo vēlēšanu kandidātu pieteikumiem.

Sākotnēji Vēlēšanu komiteja nepieņēma daļu pieteikumu dažādiem amatiem, vēlāk Apelāciju komisija šo lēmumu atcēla, bet atkal Vēlēšanu komiteja nespēja izlemt, ko darīt, tāpēc vērsās pie starptautiskajiem partneriem, kaut gan Vēlēšanu komiteja pēc statūtiem ir neatkarīga. Arī Strautmanim jau vairāk nekā pusmēnesi nav izdevies sazināties ar komitejas vadītāju, lai gan LFF vēlēšanu kodekss nosaka pienākumu komunicēt ar medijiem un sniegt informāciju.

Futbola kluba "Dinamo Rīga" vadītājs Jānis Apse portālam sportacentrs.com atklājis, ka viņa pieteikumam kļūdas pēc netika pievienoti trīs biedru paraksti, kas, iespējams, bija izšķiroši, lai viņa kandidatūra tiktu noraidīta. Izrādās, ka federācijas darbinieks ieskenējis 14 no 17 Apses iesniegtajiem biedru parakstiem.

Vēlēšanu komiteja otrdien atlika atkārtota lēmuma pieņemšanu un sacīja, ka vispirms vēlas saņemt starptautisko futbola organizāciju rekomendācijas.

Federācijas budžetā ir izdarīti labojumi koronavīrusa krīzes dēļ, bet ar starptautiskajiem partneriem atrisinātas arī pērnā gada problēmas finansējuma iegūšanā, Latvijas Radio pastāstīja Pukinsks. Finansējums atkal tikšot saņemts ierastajā apmērā. Latvijas Radio iepriekš vēstīja, ka, pēc neoficiālas informācijas, budžeta krīze LFF varētu būt radusies iepriekšējā prezidenta Kaspara Gorkša darbību dēļ, bet apstiprinājumu šādām baumām nav izdevies gūt.

Tāpat finansējums no Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) līdz 1. jūlijam nebūs strikti iezīmēts pa pozīcijām, bet LFF to varēs izmantot elastīgi. Organizācija jau apstiprinājusi 100 000 eiro piešķiršanu klubiem un tiesnešiem.

Šajā notikumu virpulī kādam varbūt paslīdējis garām tas, ka pieredzējušais Aleksandrs Starkovs kļuvis par Latvijas futbola izlašu direktoru. Tas ir daudznozīmīgs fakts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt