Jūrmalas «Spartaks» tiek tālāk Eiropas līgā, FK «Ventspils» futbolisti izstājas

Jūrmalas "Spartaks" ceturtdien viesos Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēlē ar 3:0 pārspēja Sanmarīno “La Fiorita” futbolistus un iekļuva nākamajā kārtā, savukārt FK “Ventspils izbraukumā Francijā ar 1:2 piekāpās "Bordeaux" vienībai un kontinenta otrajā prestižākajā klubu turnīrā izstājās, liecina organizatoru informācija..

"Spartaks" divu spēļu summā uzvarēja ar 9:0 un nākamajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar Lietuvas čempioniem Marijampoles “Sūduva”.

Francijā "Bordeaux" 9.minūtē vadībā izvirzīja Fransuā Kamano, bet otrā puslaika sākumā Žils Kundē 48.minūtē iesita otros vārtus. Ventspils komandai prestiža vārtus 66.minūtē guva Adeleke Akinjemi. Divu spēļu summā Francijas klubs bija pārāks ar 3:1.

"Bordeaux" kontrolēja bumbu un otro iespēju vārtu gūšanai izmantoja. Čehijas pussargs Jaroslavs Plašils no laukuma centra tālu piespēlēja Kamano, kurš ar vienu pieskārienu raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī. Tuvāk puslaika vidum pāris uzbrukumus izveidoja arī ventspilnieki, bet vienīgo iespēju draudīgam sitienam Helio Batista neizmantoja. Savukārt Latvijas komandu vairākās epizodēs līdz pārtraukumam glāba vārtsargs Maksims Uvarenko.

Neveiksmīgs viesiem bija otrā puslaika sākums - pēc stūra sitiena Kundē cīņā ar Vitāliju Jagodinski vārtu priekšā panāca 2:0 pārsvaru. Savu iespēju atrada arī Akinjemi, individuālu manevru pie soda laukuma līnijas noslēdzot ar sitienu vārtu apakšējā stūrī. Ventspils komanda centās aktīvi spēlēt uzbrukumā, lai panāktu neizšķirtu spēlē, taču mājinieki bija tuvāk trešo vārtu guvumam.

Savukārt "Spartaks" Itālijas pilsētā Forlī spēli pret "La Fiorita" varēja sākt mierīgā noskaņojumā, jo 6:0 uzvara pirmajā spēlē mājās praktiski visu jau bija izšķīrusi. Atbildes mačā Jūrmalas komandai pirmajā puslaikā vārtus guva Ariagners Smits un Djego Agirre. Otrajā puslaikā vēlreiz precīzs bija Smits.

“Spartaks” Eirokausu sezonu sāka Čempionu līgas kvalifikācijā, kur pirmajā kārtā piekāpās Serbijas klubam Belgradas “Crvena Zvezda”. “Ventspils” pirmajā kārtā Eiropas līgas kvalifikācijā uzvarēja Albānijas komandu “Luftetari”.