Jūrmalas «Spartaks» ar uzvaru nodrošina Latvijas futbola čempionu titulu

Jūrmalas "Spartaks" sestdien Slokas stadionā ar 2:0 uzvarēja "Liepāja/Mogo" futbolistus un otro sezonu pēc kārtas izcīnīja Latvijas čempionu laurus. Vienu kārtu pirms virslīgas turnīra noslēguma "Spartaks" konkurentiem vairs nav aizsniedzams.

Izšķirošos vārtus čempioniem guva Valentīns Kozlovs otrā puslaika sākumā, bet uzvaru ar otro vārtu guvumu nostiprināja komandas kapteinis Edgars Gauračs.

"Spartaks" saņem Latvijas čempionu kausu

Pēc spēles uzvarētāji saņēma Latvijas čempionu kausu un varēja līksmot par titulu sezonā, kuras sākumā "Spartaku" favorītiem nepieskaitīja.

"Spartaks" atklāj rezultātu

Valentīns Kozlovs 48.minūtē, saņēmis piespēli soda laukumā, bez kavēšanās sita tuvajā stūrī, un vārtsargs Valentīns Raļkevičs nespēja bumbu tvert.

Edgars Gauračs divkāršo "Spartaka" pārsvaru

Savukārt Gauračs 64.minūtē teicami pārmeta bumbu pāri Raļkevičam un rezultāts kļuva 2:0.

Otri titula pretendenti RFS Rīgā ar 2:4 zaudēja FK "Ventspils", taču "Spartaka" uzvara sāncenšiem jebkurā gadījumā neatstātu pat teorētiskas izredzes sezonu pabeigt pirmajā vietā. Dienas trešajā spēlē "Riga" FC futbolisti "Skonto" stadionā sezonu noslēdza ar neizšķirtu 2:2 pret FK "Jelgava".

"Spartaks" virslīgas tabulā ir neaizsniedzamā vadībā ar 43 punktiem un sešu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem "Riga" FC.

Pēc vārtsarga kļūmes liepājniekus glābj aizsargs

Jūrmalā laukuma saimnieku centieni uzbrukumā pirmajā puslaikā gan neizmainīja rezultātu, tomēr spēles gaitu saasināja. "Liepāja/Mogo" vārtsarga Raļkeviča aplams izgājiens no vārtiem ļāva Jevgēņijam Kozlovam 24.minūtē no asa leņķa izdarīt bīstamu sitienu, tomēr uz vārtu līnijas glāba aizsargs Deniss Ivanovs.

Fiksētas aizmugures dēļ neieskaita Liepājas komandas vārtu guvumu

Bumba liepājnieku pretuzbrukumā pabija "Spartaka" vārtos, tomēr tiesnesis vārtu guvumu neieskaitīja, jo saskatīja Kristaps Grebis izrāvienā pasteidzās un piespēles brīdī nonāca aizmugures stāvoklī. Abas komandas puslaika turpinājumā meklēja laimi uzbrukumā, un vairākkārt savas prasmes bija jāapliecina arī Jūrmalas komandas vārtsargam Jevgēņijam Ņerugalam.

Raļkevičs lēcienā glābj "Liepāja/Mogo" vārtus

Pēc nonākšanas zaudētājos liepājnieki metās atspēlēties, tomēr laukuma saimnieki aizsardzībā bija gana stabili. Glābēja lomā vairāk bija jāiejūtas Raļkevičam, kurš vēl pirms Gaurača panākuma glāba bīstamā situācijā.

Oskars Kļava par pirmo puslaiku

Iepriekšējās spēlēs sakrāto brīdinājumu dēļ Liepājas komandā sestdien malā palika Oskars Kļava, kurš puslaika pārtraukumā Latvijas Televīzijā pirmo puslaiku raksturoja kā bīstamiem momentiem bagātu.

Savukārt "Arkādijas" stadionā FK "Ventspils" pa diviem vārtiem guva Akinjemi Akinola un Nauris Bulvītis, bet RFS tikpat rezultatīvs bija Eduards Višņakovs. Lai cerētu uz zeltu, RFS bija vajadzīga uzvara, taču laukuma saimniekiem maksimums bija 2:1 pārsvars, ko komanda sasniedza 37.minūtē pēc Višņakova otrajiem vārtiem.