Jubilārs Suaress ieved Urugvajas un Krievijas futbolistus astotdaļfinālā

Karjerā simtajā spēlē valstsvienībā uzvaras vārtus guvušais Luiss Suaress trešdien Rostovā nodrošināja Urugvajas izlasei panākumu 1:0 pār Saūda Arābijas futbolistiem Pasaules kausa finālturnīra A grupā. Urugvajieši garantēja dalību astotdaļfinālā sev un Krievijas izlasei, spēlē pret kuru noteiks pirmās vietas ieguvējus grupā.

Suaress vienīgos vārtus guva pirmā puslaika vidū, taču kopumā urugvajieši uzbrukumā šoreiz neatstāja iespaidu kā komanda, kam Pasaules kausa izcīņā ir pa spēkam pretendēt uz augstiem mērķiem.

Saūda Arābijas izlasei izdevās vairāk pārvaldīt bumbu spēles sākumā, taču pirmā puslaika vidū biežāk pretinieku laukuma pusē jau darbojās urugvajieši, tiesa, bez būtiskiem draudiem vārtiem.

Luiss Suaress izvirza Urugvaju vadībā

Pēc stūra sitiena izgājienā no saūdarābu vārtiem 23.minūtē kļūdījās Muhameds Alovaiss un bumba piezemējās uz kājas Suaresam, kam atlika no pieciem metriem neaizsist garām tukšam vārtu stūrim.

Hatana Babri tālsitiens pa Saūda Arābijas vārtiem

Aizsardzībā Saūda Arābijas izlasē bija robi, taču uzbrukumā komanda spēlēja organizētāk, lai arī līdz labam sitienam pa vārtiem tika reti. Spēcīgu Hatana Babri tālsitienu tvēra vārtsargs Fernando Muslera.

Luiss Suaress izpilda soda sitienu

Suaresam 51.minūtē izdevās labs soda sitiens no apmēram 25 metriem, tomēr Alovaiss nospēlēja nevainojami, lēcienā aizsniedzot bumbu, kas pēc rikošeta ceļā uz vārtiem vēl atsitās pret zemi.

Karloss Sančess sit pāri vārtiem

Vēl vienu labu iespēju Urugvajai 62.minūtē neizmantoja Karloss Sančess, pēc izcilas Edinsona Kavani tālas piespēles sitot pāri vārtiem.

Edinsons Kavani neviļus gandrīz ievirza bumbu pretinieku vārtos

Pie otrā vārtu guvuma urugvajieši gandrīz tika ar veiksmes un rikošeta palīdzību, tomēr bumba rikošetā no Edinsona Kavani aizlidoja nedaudz gar vārtu tālo stūri.

Edinsona Kavani izrāviens uz vārtiem

Kavani bija tuvu vārtu guvumam piecas minūtes vēlāk, kad viņa sitienu izgājienā no vārtiem ar kājām atvairīja Alovaiss.

Pirmajā spēlē turnīrā urugvajieši tika pie uzvaras pār Ēģipti, turpretim Saūda Arābijas izlase cieta smagu sakāvi pret mājinieci Krieviju.

Iepriekš trešdien Portugāle ar minimālu pārsvaru uzveica Maroku B grupā. Savukārt plkst. 21 Kazaņā otrās kārtas spēles B grupā noslēgs Irānas un Spānijas izlašu tikšanās.

Priekšsacīkstēs 32 valstsvienības ir sadalītas astoņās grupās, kur katra izlase aizvadīs trīs spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāks astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpinās izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā, bet līdz tam spēles spēles risināsies 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.