Jelgavas futbols pēc divu sezonu pauzes gatavojas atgriezties virslīgā, dos iespēju jauniešiem

Ar perfektu bilanci – 73 punkti 26 spēlēs jeb 24 uzvaras, viens neizšķirts un viens zaudējums – sezonu Nākotnes futbola līgā noslēdza FS "Jelgava", godam un pelnīti izcīnot ceļazīmi uz virslīgu. Divas sezonas jelgavnieki bija ārpus futbola elites, kuru pameta ne jau sportisko rezultātu dēļ.

Pirms sezonas starta FS "Jelgava" pārstāvis Edgars Kļenausks LSM.lv prognozēja komandai vietu pirmajā trijniekā, taču neslēpa, ka zemgalieši tiekot uzskatīti par līgas favorītiem. Viņa prognozes piepildījās.

Jau pēc sezonas noslēguma FS "Jelgava" prezidents Māris Peilāns norāda – arī viņš zinājis, ka komanda būs pirmajā trijniekā, bet par to, vai tiks kronēta par uzvarētāju, pat neesot domājis. "Man bija svarīgi jaunatnes Eirokausus (UEFA Jaunatnes līgā) labi aizvadīt. Arī jauniešu čempionātu bija svarīgi labi aizvadīt, mazāk domāju par pieaugušo komandu," LSM.lv pauda Peilāns.

Lai gan UEFA Jaunatnes līgā pret Budapeštas MTK sekoja divi zaudējumi, spēles tika aizvadītas cienījami jeb, kā Peilāns saka, adekvāti. Proti, Budapeštas komanda audzēkņu akadēmijai saņem federācijas atbalstu, kas ir 100 reižu lielāks nekā jelgavniekiem, bet zemgalieši nebūt laukumā nebija 100 reižu vājāki...

Peilāns jau pirms vairākiem gadiem nosprauda Jelgavas futbola attīstības kursu – investēt jauniešos.

Tagad dienas kārtībā ir jautājums atgriezties vai neatgriezties ar pieaugušo komandu virslīgā. "Mēs klubā esam formulējuši, ka darīsim kardināli savādāk, nekā dara tie, kas futbolu organizē. Protams, paliksim pie tā, ka

mums jābūt lojāliem galvenajiem naudas devējiem, kuri mums budžetā ienes vislielāko naudu – bērnu vecākiem.

Tātad mēs strādāsim maksimāli ar saviem bērniem, lai vecāki redz, ka mēs tiešām maksimāli strādājam ar viņu jauno paaudzi," norādīja Peilāns.

Pieminot mūsdienās bērniem un jauniešiem daudzās ne tik veselīgās dzīves ceļa izvēles, Peilāns atzina, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizētā virslīga viņu pilnīgi neuzrunā.

"Tas ir demotivējošs pasākums, bet mūsu puikas ir nopelnījuši dalību virslīgā," paskaidroja Peilāns. "Iespējams, man būs sava personiskā nepatika jānoliek malā."

Jau pašlaik komandā domā par komplektācijas procesu. "Galvenais, lai puikas nobriest," uzskata Peilāns, norādot, ka no līdzšinējās FS "Jelgava" komandas tikai trijiem ir pieredze virslīgā – viņam pašam, vēl startējot ar FK "Jelgava", FS "Jelgava" direktora vietas izpildītājam Jānim Vugulam un spēlējošajam trenerim Valērijam Redjko.

Kā norādīja Peilāns, šobrīd no malas viss izskatās skaisti, bet viņš zina, kas virslīgā noticis pēdējos gados, un uzskati mainīsies, kad virslīga kļūs par ikdienu.

Peilāna nepatikai pret virslīgu ir savi iemesli: komandām augstākās līgas tabulas galvgalī nudien neinteresējot Latvijas futbols – izlase un Latvijas jaunatne.

"Lai paskatās spogulī un nemelo, ka viņiem interesē Latvija," skarbs ir Peilāns. Kā piemēru viņš nosauca Latvijas kausa spēles. FS "Jelgava" aizcīnījās līdz pusfinālam, kur pretim stājās FK "Auda" – virslīgas klubs, kurš drīkst laist laukumā astoņus leģionārus atšķirībā no Nākotnes līgas kluba, kur ārzemju spēlētāju limits ir krietni zemāks.

"Uzlieciet [laukumā] trīs leģionārus un astoņus vietējos – mēs jums pārbrauksim pāri,"

pauda Peilāns, norādot, ka šis turnīrs nav nedz Horvātijas, nedz Āfrikas kauss, bet gan Latvijas kauss un spēlēm vajadzētu aizritēt pēc sportiskiem principiem ar Latvijas spēlētāju kodolu, nevis ārzemniekiem.

Lai gan, startējot virslīgā bez leģionāriem, cīņa par augstākām vietām nav reāli iespējama, Peilāns ir ieinteresēts arī nākamajā sezonā saglabāt FS "Jelgava" kodolu. Viņš gan neizslēdz, ka komandai varētu pievienoties ārzemnieki. Šobrīd notiek konsultācijas, vērojot Rietumeiropas līgas, piemēram, Čehijas modeli, kur spēlē daudz vietējo spēlētāju.

"Paskatīsimies, kā puikas jutīsies virslīgā. Kas būs, to arī kristīsim," filozofiski teica Peilāns.

Pēdējo reizi jelgavnieki futbola virslīgā startēja 2020. gadā un sezonu desmit komandu konkurencē noslēdza septītajā pozīcijā. FK "Jelgava" 11 sezonās virslīgā pa reizei izcīnīja sudrabu un bronzu, bet vēl četrreiz kļuva par Latvijas kausa ieguvējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti