Japānas futbolistes ar uzvaru pār Angliju sasniedz Pasaules kausa finālu

Pasaules kausa pašreizējās īpašnieces Japānas futbolistes trešdien Kanādā ar 2:1 pusfinālā uzvarēja Angliju un nodrošināja iespēju cīnīties par titula aizstāvēšanu, liecina organizatoru informācija. Finālā japānietes gaida tikšanās ar ASV izlasi.

Japānas izlasei labvēlīgi notikumi Edmontonā risinājās cīņas kompensācijas laikā, kad angliete Lora Baseta ievirzīja bumbu savos vārtos. Pirmajā puslaikā abas komandas realizēja 11 metru soda sitienus - Japānu 33.minūtē vadībā izvirzīja Aja Mijama, bet piecas minūtes pirms pārtraukuma Fara Viljamsa atjaunoja neizšķirtu.

Svētdien Vankūverā paredzētais fināls būs 2011.gadā Frankfurtē notikušās Pasaules kausa izšķirošās cīņas atkārtojums. Pirms četriem gadiem pārākas bija Japānas futbolistes, uzvaru nodrošinot 11 metru sitienu sērijā pēc tam, kad pamatlaiks un pagarinājums beidzās neizšķirti 2:2. Abas komandas tikās arī gadu vēlāk Londonas olimpisko spēļu finālā, kur ASV futbolistes revanšējās.

Jau vēstīts, ka otrā pusfinālā ASV ar 2:0 uzvarēja Vācijas izlasi. Pusfinālu zaudētājas tiksies spēlē par 3.vietu.