Japāna piekāpjas Polijai, bet disciplīna ļauj sasniegt astotdaļfinālu

Japāna pēdējā grupas spēlē ar 0:1 piekāpās Polijai, nonākot vienādā situācijā ar Senegālu, tomēr disciplīna ļāva viņiem saglābt vietu labāko 16 komandu vidū.

Paralēlā mačā Kolumbija ar 1:0 pārspēja Senegālu, kas bija labvēlīgs rezultās Japānai.

Identiskā situācijā pēc grupas spēlēm atradās Japāna un Senegāla, kas katra guvusi četrus punktus, guvusi un ielaidusi vienādu vārtu skaitu, kā arī spēlējuši neizšķirti. Taču, tā kā japāņi guvuši mazāk dzeltenās un sarkanās kartītes, vietu astotdaļfinālā gūst tieši viņi.

Mača ievadā iniciatīva piederēja japāņiem, kas centās jau no sākuma gūt pārsvaru, lai nostabilizētu savas pozīcijas turnīra tabulas augšgalā.

Vienā no saviem retajiem uzbrukumiem poļiem teju izdevās atklāt rezultātu, taču savu veiklību demonstrēja Japānas vārtsargs, kurš prata glābt valstsvienību no vārtu zaudējuma.

Vārtsargs glābj Japānu no vārtu zaudējuma

Pēc bīstamā uzbrukuma aktivizējās arī Polijas futbolisti, taču rezultātu atklāt nevienai no komandām līdz pārtraukumam neizdevās.

Pēc aizvadītām divām kārtām līderos atrodas Japāna un Senegāla ar četriem punktiem, bet par punktu mazāk ir Kolumbijai.

Pēc pārtraukuma aktīvāk uzbruka japāņi, taču arī šoreiz tas nesekmējās ar vārtu guvumu.

Pēc standartsituācijas otrā puslaika ievadā poļu spēlētājas Jans Bednareks ar galvu guva savus debijas vārtus izlasē, izvirzot vadībā Polijas valstsvienību.

Polija gūst vārtus

Japāņi, zinot, ka šāda rezultāta gadījumā viņi nesasniedz astotdaļfinālu, steidzās atgūt zaudētos vārtus.

Pēc japāņu stūra sitiena bīstami bumbu pāradresēja viens no spēlētājiem, taču tā lidoja gar Polijas sargātu vārtu stabu.

Bīstams stūra sitiens pie Polijas vārtiem

Vien pāris minūtes vēlāk trauksmi japāņu vārtu priekšā sacēla poļi, taču rezultāts palika nemainīgs.

Spēles beigās japāņi nesteidzās atgūt vārtus, zinot, ka šāds rezultāts ļauj viņiem tikt tālāk uz astotdaļfinālu.

Vakarā pirmo vietu apakšgrupā sadalīs Anglija un Beļģija, kas jau garantējušas vietu astotdaļfinālā. Savukārt Panamas un Tunisijas futbolisti aizvadīs simbolisku maču. Abas spēles tiešraidē varēs vērot lsm.lv, bet Anglijas un Beļģijas spēle būs tiešraidē arī LTV7.