Itālijas futbola izlase pēcspēles sitienos uzveic spāņus, sasniedz Eiropas čempionāta finālu

Itālijas valstsvienība otrdien Londonā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā uzvarēja spāņus Eiropas futbola čempionāta pusfinālā un turnīra noslēgumā pretendēs uz titulu, liecina rīkotāju informācija. Spēles pamatlaiks un pagarinājums noslēdzās neizšķirti 1:1, savukārt pēcspēles sitienos Itālija bija pārāka ar 4:2.

Otrā pusfinālā trešdien tiksies Dānijas un Anglijas izlases.

Itālijas izlasi otrajā puslaikā vadībā izvirzīja Federiko Kjeza, bet 10 minūtes pirms pamatlaika beigām Alvaro Morata panāca neizšķirtu.

Abas komandas, ceturtajā Eiropas čempionātā pēc kārtas tiekoties izslēgšanas kārtas spēlē, uzturēja augstu tempu un spāņi vairāk kontrolēja bumbu, turpretim Itālijas futbolisti bija draudīgi pretuzbrukumos. Spānijas izlases aktīvais presings izjauca itāliešu ierasto saspēli, tomēr rezultāts pirmajā puslaikā palika nemainīgs.

Spānis Seržio Buskets 52.minūtē no soda laukuma robežas sita nedaudz virs vārtiem un Itālija šķita jau teju iespiesta aizsardzībā, tomēr astoņas minūtes vēlāk izmantoja puslaikā pirmo izdevību. Pretuzbrukumā Kjeza ar pāris māņu kustībām izkārtoja sev sitiena iespēju un trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Tuvu otro vārtu guvumam itālieši bija 68.minūtē - Kjeza piespēlēja uz vārtsarga laukuma robežas Domeniko Berardi, kurš mēģināja izsist Unai Simonam starp kājām, tomēr spāņu vārtu vīrs bumbu atvairīja. Toties savu iespēju nepalaida garām Spānijas izlase - lieliska Dani Olmo piespēle ļāva uz maiņu laukumā nākušajam Alvaro Moratam nonākt vienam pret vārtiem un netraucēti ieripināt bumbu tuvajā stūrī.

Pagarinājumā spāņi turpināja vairāk uzbrukt, taču tas nemainīja spēku samēru uz rezultātu tablo, un uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešama 11 metru sitienu sērija.

Itālieši sērijā trāpīja četrus pēdējos sitienus, uzvaras punktu pieliekot Žoržinjo. Spānijai no 11 metru atzīmes savus sitienus nerealizēja Olmo un Morata.

Eiropas čempionātā Itālijas izlase nav uzvarējusi kopš 1968.gada, lai gan pēc gadsimtu mijas spēlēja finālā 2000. gadā un 2012.gadā. Itālijas izlase dažādos turnīros nav zaudējusi jau 33 spēlēs pēc kārtas.

Vemblija stadiona tribīnēs futbolistus varēja atbalstīt tikai Lielbritānijā dzīvojošie abu komandu fani, jo, ierodoties Londonā no Itālijas vai Spānijas, atbraucējiem būtu jāuzturas pašizolācijā. Tas gan neliedza klātienē maču noskatīties teju 58 000 līdzjutēju.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā startēja 24 komandas, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas sešās grupās un aizvadīja spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles izslēgšanas turnīrā iekļuva katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.