Itālija pirmā tiek Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā, tuvu izslēgšanas spēlēm arī Velsa

Itālijas valstsvienība trešdien Romā ar 3:0 uzvarēja Šveices futbola izlasi un pirmā garantēja dalību Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Dienas pirmajā spēlē A apakšgrupā Velsas izlase Baku ar 2:0 pārspēja turkus un pietuvojās dalībai izslēgšanas turnīrā.

Divus vārtus itāliešiem guva 23 gadus vecais pussargs Manuels Lokatelli, kurš iepriekš valstsvienībā bija izcēlies tikai ar vienu precīzu sitienu. Mača izskaņā Itālijas uzvaru nostiprināja Čiro Imobile.

Itālijas valstsvienībai netika ieskaitīts veterāna Džordžio Kjellīni vārtu guvums 18. minūtē, jo mājinieku aizsargs pirms sitiena ar galvu gaisa cīņā skāra bumbu ar roku. Taču nepagāja pat 10 minūtes un pēc Domeniko Berardi piespēles no  gala līnijas Lokatelli paša sākto uzbrukuma triecienu noslēdza ar sitienu tukšos vārtos dažu metru attālumā.

Laukuma saimnieku pārsvaru Lokatelli nostiprināja septiņas minūtes pēc pārtraukuma, no pārdesmit metriem trāpot vārtu apakšējā stūrī, šveiciešu vārtsargam Jannam Zommeram pat neizkustoties. Šveices izlase centās revanšēties, turpretim itāliešiem vairākkārt izdevās ātri un bīstami pretuzbrukumi. Imobile itāliešu uzvaru nostiprināja ar precīzu un spēcīgu tālsitienu 89.minūtē.

Savukārt velsiešus Azerbaidžānas galvaspilsētā vadībā izvirzīja Ārons Remzijs 42.minūtē, bet mača kompensācijas laikā rezultātu divkāršoja Konors Robertss. Velsas kapteinis Garets Beils 60.minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu, kas būtu varējis vienkāršot komandas uzdevumu spēles beigu daļā.

Vārtu gūšanas iespēju abām komandām netrūka pirmajā puslaikā, kurā tuvāk panākumam bija velsieši. Remzijs varēja izcelties pat trīsreiz, bet pirmajā epizodē nevainojami nospēlēja turku vārtsargs Ugurdžans Čakirs, savukārt otrajā reizē pussargs sita pāri vārtiem. Pirmo puslaiku Velsas izlase gan noslēdza ar vienu vārtu pārsvaru - Remzijs saņēma lielisku Gareta Beila piespēli un vienatnē vārtu priekšā nekļūdījās.

Turku kapteinis Buraks Jilmazs nepilnas 10 minūtes pēc spēles atsākšanas palaida garām teicamu iespēju līdzsvarot rezultātu, gluži kā iepriekš Remzijs no tuvas distances sitot pāri vārtiem. Pēc Beila nogāšanas uz soda laukuma robežas pats cietušais izpildīja 11 metru soda sitienu, taču uzšāva bumbu augstu virs vārtiem.

Centienos panākt izlīdzinājumu Turcijas izlase radīja spiedienu pie pretinieku vārtiem un neizpalika arī asumi, savukārt velsieši atbildēja ar pretuzbrukumiem un kompensācijas laikā pēc izspēlēta stūra sitiena Robertss ar otro vārtu guvumu pielika spēlei punktu.

Turcijas izlase ir zaudējusi abās spēlēs grupā un saglabā niecīgas cerības uz astotdaļfinālu.

Jau vēstīts, ka trešdien notika viena spēle arī B apakšgrupā, kur Krievijas izlase Sanktpēterburgā ar 1:0 bija pārāka par somiem.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā notiks Vemblija stadionā Londonā.