Interesantā cīņā Latvijas U-21 futbolisti piekāpjas Vācijai. Aizraujošākie brīži

Otrdien Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla otrajā spēlē Rīgā, “Daugavas” stadionā, ar 3:1 piekāpās Vācijas vienaudžiem.

Par pārsteigumu spēcīgajai Vācijas izlasei, rezultātu atklāja tieši Latvija – astotajā spēles minūtē bumbu pretinieku vārtos raidīja Iļja Korotkovs.

Auksta duša Vācijai - Latvijas U-21 izlase izvirzās vadībā

24. minūtē neveiksmīgā epizodē Vācija nopelnīja soda sitienu, taču to neizdevās realizēt – bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Vācija nerealizē "pendeli"

Taču prieki nebija ilgi – pēc minūtes rezultāts uz tablo jau bija 1:1 – vārtus Vācijas izlases labā guva talantīgais kamerūniešu izlases spēlētājs, vien 16 gadus vecais Jusufa Moukoko.

Moukoko panāk izlīdzinājumu 1:1

42. minūtē Latvijas izlases vārtsargu Frenku Dāvi Orolu pārspēja Angelo Štillers, panākot 2:1 Vācijas labā.

Štillers izvirza Vāciju vadībā

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar nelielu Vācijas izlases pārsvaru – 2:1.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Otrā puslaika ievadā Vācija atkal parādīja savu meistarību – teju bez pretestības vieglus vārtus guva Maliks Tiavs, panākot jau 3:1 Vācijas labā.

Vācija palielina pārsvaru 3:1

Spēles turpinājumā abas izlases rādīja vienlīdzīgu sniegumu. Tiesa gan, rezultāts uz tablo nemainījās.

Otrā puslaikā spilgtākās epizodes

"Ļoti liels prieks bija gūt pirmos vārtus U-21 izlasē," pēc spēles savu prieku neslēpa pirmo vārtu autors Korotkovs. Daudzi [pretinieka] spēlētāji tiešām spēlē Bundeslīgā, kas bija interesanti Latvijas U-21 izlasei – viņi zinājuši, ar ko būs jāspēlē. Bet spēle bijusi laba un ļoti noderīga pieredze nākotnei.

Intervija ar Iļju Korotkovu

Tribīnēs bija arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) Komercdaļas vadītājs Maksims Raspopovs, kurš LTV atklāja, ka nav lielas atšķirības, vai rīkot U-21 vai nacionālās izlases spēles. Prasības medijiem pret U-21 spēlēm gan esot krietni zemākas. Raspopovs atklāja, ka LFF ir izdevies pārdot TV tiesības arī Vācijai, gūstot iespaidīgu naudas summu.

Intervija ar Maksimu Rospopovu

Šobrīd Latvijā ir divi futbola stadioni, kas atbilst UEFA 3. kategorijas prasībām – “Daugavas” stadions un “Skonto” – pateicoties “Riga FC” finansiālajiem ieguldījumiem. Raspopovs pastāstīja, ka uz abiem stadioniem skatās kā uz potenciālajām futbola mājām. Kvalifikācijas cikla sākumā var pieteikt kā mājas spēļu stadionus vairākus, taču četrus mēnešus pirms katras spēles ir jāpaziņo, kurā stadionā tiks aizvadītas spēles, lai nodrošinātu TV iespēju pielāgot savu tehniku stadiona īpatnībām.

Pirmajā kvalifikācijas cikla spēlē Latvijas U-21 futbolisti ar 0:2 zaudēja vienaudžiem no Polijas. Tikmēr Vācijas U-21 izlase ar 6:0 pirmajā spēlē uzvarēja Sanmarīno.

Latvijas U-21 izlasei grupā jāspēlē arī ar vienaudžiem no Ungārijas, Izraēlas un Sanmarīno.

Finālturnīram kvalificēsies 16 labākās komandas, lai gan kopumā kvalifikācijā piedalās 53 izlases. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā.