Igaunijas futbolā bez gaidīšanas uz policiju par derību krāpšanu diskvalificē 26 personas

Par dalību derību krāpšanā Igaunijas futbola federācija (EJL) sodīja 26 personas, tostarp deviņi tika diskvalificēti uz mūžu, sestdien paziņoja EJL. Vainīgos sodīja par EJL disciplināro noteikumu pārkāpumu, kas varētu būt labs paraugs Latvijas Futbola federācijai, jo sankcijas pret pārkāpējiem var vērst arī bez gaidīšanas uz policiju. 

Vairākus gadus ilgušajā izmeklēšanā kļuva skaidrs, ka krāpnieki no 2009. līdz 2012.gadam manipulēja ar rezultātiem Igaunijas čempionāta un kausa izcīņas spēlēs, kā arī Igaunijas jauniešu izlases spēlēs, pastāstīja EJL prezidents Aivars Pohlaks. Viņš ir pārliecināts, ka EJL neviens nešaubās par piespriesto sodu pamatotību.

EJL izmeklēšanā apkopoja apmēram 20 liecinieku liecības, pēc kurām tika sagatavots detalizēts ziņojums, kura tapšanā palīdzēja arī sadarbība ar prokuratūru, policiju, Eiropas futbola federāciju savienību (UEFA) un citu valstu futbola federācijām, paskaidroja Pohlaks.

"Igaunijas sportā līdz šim nebija tik vērienīgas izmeklēšanas," uzsvēra EJL prezidents. Viņš atzina, ka atsevišķos gadījumos spēlētāji saņēma nopietnus draudus, par ko EJL informēja policiju. 

Uz mūžu ar EJL lēmumu diskvalificēja Antonu Seredu, Maksimu Gruznovu, Sergeju Leontoviču, Sergeju Usoļcevu, Denisu Jegisti, Indreku Sisku, Andresu Sisku, Martenu Metu un Silveru Letu. Citus sodītos diskvalificēja uz dažādiem termiņiem.

Pohlaks uzsvēra, ka EJL apzinās jurisdikciju nodalījumu. Pārkāpumus pret Igaunijas likumiem izmeklē valsts iestādes, bet EJL pārziņā ir spriest par federācijas disciplinārā nolikuma pārkāpumiem, paskaidroja prezidents. Pohlaks gan cer, ka Igaunija drīz pievienosies tām Eiropas valstīm, kur ir paredzēts skaidrs kriminālsods par manipulēšanu ar sporta rezultātiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti