Horvātiem uzvara pār Skotijas futbolistiem garantē dalību Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Horvātija izlase otrdien Glāzgovā ar 3:1 pieveica mājiniekus skotus un Eiropas čempionāta grupas kārtas noslēgumā iekļuva astotdaļfinālā. Spēlē par pirmo vietu D apakšgrupā Anglijas izlase Londonā ar 1:0 uzvarēja Čehiju, abām komandām jau iepriekš garantējot dalību izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija.

Angļi izslēgšanas turnīrā iekļuva kā grupas uzvarētāji, kam sekoja Čehijas izlase, bet Horvātijas futbolistiem trijās spēlēs iekrātie četri punkti ļāva tikt tālāk kā vienai no labākajām trešās vietas ieguvējām.

Gan Horvātijai, gan Skotijai bija vajadzīga uzvara, jo neizšķirts ārpus izslēgšanas spēlēm atstātu abas komandas. Pirmo bīstamo uzbrukumu Horvātijas izlase izveidoja tikai 17.minūtē, toties tas noslēdzās ar Nikolas Vlašiča trāpījumu vārtu labajā stūrī pēc Josipa Juranoviča centrējuma un Ivana Perišiča piespēles. Līdz puslaika beigām skoti rezultātu līdzsvaroja - vārtu tālajā apakšējā stūrī sita Kallums Makgregors.

Skotijas izredzes uz astotdaļfinālu sadila 62.minūtē pēc Lukas Modriča perfekta trāpījuma no soda laukuma robežas vārtu stūrī, horvātiem vēlreiz izvirzoties vadībā. Perišičs 77.minūtē pēc stūra sitiena ar galvu trešo reizi raidīja bumbu skotu vārtos, nostiprinot uzvaru, kas Horvātijai garantēja dalību astotdaļfinālā.

Angļiem uzvaras vārtus 12.minūtē guva Rahīms Sterlings.

Jau otrajā minūtē Sterlings trāpīja pa pārliktni, bet drīz tika arī pie vārtu guvuma. Pēc Džeka Grīliša centrējuma Sterlings netraucēti sita ar galvu no pašas vārtu priekšas un atklāja rezultātu. Tehniski pārākie angļi radīja lielāku spriedzi pretinieku aizsardzībai, tiesa, rezultāts līdz spēles beigām vairs nemainījās.

Pēdējās cīņas grupu kārtā notiks trešdien, savukārt izslēgšanas turnīrs sāksies sestdien, 26.jūnijā ar Velsas-Dānijas un Itālijas-Austrijas spēlēm.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā paredzēta Vemblija stadionā Londonā.