Horvāti uzvar 11 metru sitienos, nelaiž Brazīlijas milžus Pasaules kausa pusfinālā. Svarīgākie notikumi

Horvātijas futbola izlase piektdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā pēc pagarinājuma cīnījās neizšķirti 1:1 ar Brazīlijas valstsvienību, bet ar 4:2 nodrošināja uzvaru pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, liedzot varenajiem pretiniekiem turpināt ceļu pretim sestajam titulam.

Vārtus Brazīlijai pagarinājuma pirmās puses noslēgumā guva Neimars, bet Bruno Petkovičs papildlaika otrajā pusē atjaunoja neizšķirtu.

Nākamos pretiniekus horvāti uzzinās vēlāk piektdien Nīderlandes un Argentīnas dueļa noslēgumā.

Pēcspēles 11 metru sitienu sērija

Horvāti pirmajā puslaikā spēja nobremzēt Brazīlijas izlases aktivitāti uzbrukumā, un abām komandām bija maz iespēju atklāt rezultātu. Pēc pārtraukuma brazīlieši pārveidoja uzbrukumu un biežāk tika pie pretinieku vārtiem, kuros ierasti nevainojami darbojās Dominiks Livakovičs. Tukšā palika arī Brazīlijas spilgtākā zvaigzne Neimars.

Brazīlijas izlase atklāj rezultātu

Tomēr pagarinājuma pirmās puses izskaņā Neimars pēc brazīliešu saspēles ieskrēja ar bumbu soda laukumā un, ticis garām Livakovičam, nekļūdīgi sita zem pārliktņa. Valstsvienībā Neimars ir iesitis 77 vārtus, atkārtojot oficiāli atzītās spēlēs Brazīlijas leģendai Pelē reģistrēto rekordu.

Horvāti panāk izlīdzinājumu

Horvāti tomēr spēja izvairīties no zaudējuma pagarinājumā – Mislavs Oršičs piespēlēja pie soda laukuma brīvajam Petkovičam, pēc kura sitiena bumba mazliet skāra aizsargu un ielidoja vārtos.

Pēcspēles sitienos Horvātijas izlase realizēja visas četras savas iespējas, savukārt brazīlieša Rodrigo sitienu tvēra Livakovičs, bet noslēgumā Markinjoss trāpīja pa vārtu stabu.

Izslēgšanas pirmajā kārtā brazīlieši pārliecinoši uzveica Dienvidkoreju (4:1), savukārt Horvātijas izlase astotdaļfinālā cīnījās neizšķirti pret Japānu (1:1) un uzvaru nodrošināja pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

Grupas kārtā Brazīlijas izlase pēc uzvarām pār Serbiju (2:0) un Šveici (1:0) trešajā mačā piekāpās tālāk netikušajai Kamerūnai (0:1), bet jau pirms neveiksmes bija nodrošinājusi dalību astotdaļfinālā. Horvāti grupā cīnījās neizšķirti ar Maroku (0:0) un Beļģiju (0:0), bet pārspēja kanādiešus (4:1).

Pasaules kausa finālturnīrā Katarā startēja 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā tika sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēja apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļuva izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.