Grīzmans pievienojas «Barcelona», kļūst par pasaulē sesto visdārgāk pirkto futbolistu

"Barcelona" parakstīja līgumu ar Francijas uzbrucēju Antuānu Grīzmanu, kurš uz Katalonijas klubu pārcelsies no citas Spānijas čempionāta komandas Madrides "Atletico". Barselonas klubs par Grīzmanu samaksāja 120 miljonu eiro, lai izpirktu tiesības uz 28 gadus veco futbolistu, piektdien vēstīja BBC.

Grīzmana līgums ar "Barcelona" noslēgts uz pieciem gadiem un paredz 800 miljonu eiro maksu, ja kāds klubs vēlēsies viņu iegādāties pirms noteiktā termiņa beigām. 

Vēsturē tikai pieci futbolisti pasaulē ir iegādāti dārgāk nekā Grīzmans - TOP 5 vietas ieņem Neimars, Kilians Mbape, Filips Koutinju, Žoau Felikss un Usmans Dembele. 

"Atletico" vadība gan nav apmierināta ar Grīzmana pāreju, jo uzskata saņemtos 120 miljonus eiro par nepietiekamu summu, turklāt vaino "Barcelona" par netaktisku rīcību, katalāņu klubam jau iepriekš paziņojot, ka risina sarunas par Francijas izlases spēlētāja pāreju. Grīzmans jau maijā paziņoja, ka "Atletico" sastāvā nepaliks, lai gan 2018.gada jūnijā ar klubu noslēdza jaunu piecu gadu līgumu.

Pēc līguma nosacījumiem Grīzmana izpirkuma maksa 1.jūlijā saruka no 200 miljoniem eiro līdz 120 miljoniem eiro, tomēr "Atletico" uzskata, ka klubam pienākas 200 miljoni, kas bija spēkā esoša summa, kad "Barcelona" ar futbolistu sāka sarunas.

Kopš Grīzmans 2014.gadā no "Real Sociedad" pārcēlās uz Madrides "Atletico", viņš 256 spēlēs guvis 133 vārtus. Visus piecus gadus "Atletico" sastāvā Grīzmans bija sezonā rezultatīvākais komandas spēlētājs, palīdzot komandai uzvarēt Eiropas līgā, kā arī izcīnīt Spānijas Superkausu un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Superkausu. Eiropas čempionāta finālturnīrā Grīzmans 2016.gadā bija rezultatīvākais vārtu guvējs un tika atzīts par labāko spēlētāju.

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti