Gorkšs negrasās apvienot futbolista gaitas ar funkcionāra karjeru

Kaspars Gorkšs pēc sezonas Prāgas "Dukla" sastāvā ir atgriezies mājās un valstsvienības sastāvā gatavosies Baltijas kausa izcīņai, bet par piedāvājumiem futbolā ieņemt kādu amatu viņš pašlaik vēl nedomā. Nacionālās izlases kapteinis radio "pieci.lv" apliecināja, ka arī pēc uzklausītajiem piedāvājumiem negrasās kļūt par futbola funkcionāru, kamēr ir profesionāls sportists.

Aprīlī notikušajās Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta vēlēšanās Gorkšu kā savu sabiedroto piesauca gan amatā atkārtoti ievēlētais Guntis Indriksons, gan neveiksmīgi kandidējušais Krišjānis Kļaviņš. Gorkšs gan atzina, ka pārāk nopietni neuztver Indriksona un Kļaviņa izteikumus.

Gorkšs uzsvēra, ka viņa vārda pieminēšanai būs svars tikai tad, ja pats pieņems lēmumu futbolā kandidēt uz kādu amatu, bet pašlaik pieredzējušais aizsargs arvien ir aktīvs futbolists. Gorkšs gan atzina, ka jezga ap stadiona iespējamo būvēšanu Rīgā un paša vārda locīšanu ir pamudinājusi viņu iedziļināties Latvijas futbola procesos. Ja jūtas un emocijas apaugs ar kompetenci un zināšanām, Gorkšs varētu lūkot ceļu futbola pārvaldībā.

Atbildot uz Klaviņa piedāvājumu kļūt par LFF ģenerālsekretāru, Gorkšs uzsvēris, ka prioritāte pašlaik ir futbolista karjera un nebūtu nopietni to apvienot ar citu darbu. Savu kompetenci par LFF virtuvē notiekošo Gorkšs neuzskata par pietiekami visaptverošu. Tomēr viņš tiekas ar daudziem futbolā iesaistītiem cilvēkiem un viedoklis pilnveidojas.

Par vislielāko problēmu Gorkšs uzskata futbola infrastruktūru - nav pienācīga stadiona un bērniem kur trenēties. Gorkšam nav saprotama LFF pārvarīgā vēlme Rīgā uzbūvēt stadionu Barona ielā, kas neko nedos un ierindos Latviju līdzās futbola pundurvalstīm ar viņu problēmām. Stadions nav tas projekts, kur jāiegulda lauvas tiesa nākamo gadu futbola budžeta, uzsvēra valstsvienības kapteinis. No jaunā stadiona tā pašreizējā projekta izskatā Gorkšs būtu gatavs atteikties, lai nodrošinātu bērnu futbola attīstību. Savukārt "Daugavas" stadiona projektā Gorkšam nezināmu iemeslu dēļ LFF nav ieinteresēta.

Čehijā aizvadīto sezonu Gorkšs vērtē ar pozitīvu zīmi, lai gan kluba vadība ar 10.vietu nebija apmierināta. Čehijas futbola organizatorisko līmeni, kas nav bez problēmām, Gorkšs uzskata par tādu, ko var tiekties sasniegt Latvijas futbols.

Par lielāko mērķi Gorkšs uzskata panākumu gūšanu kopā ar Latvijas izlasi, savukārt individuāli par nākamo sezonu viņam vēl nekas nav zināms. "Variantu diezgan daudz, bet cits jautājums, cik tie ir pieņemami un interesanti. Ir pirmais pāreju logs, kurā reāli apsveru iespēju palikt mājās un spēlēt Latvijā," teica Gorkšs, kam vēl jāpieņem lēmums.

Par apģērbu Gorkšs īpaši nedomā un ikdienā laiku pie spoguļa nepavada. "Esmu dabīgi stilīgs," pasmējās 34 gadus vecais futbolists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti