Gorkšs atvadās no futbola, «Audai» ciešot sagrāvi pret Daugavpils komandu

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta un ilggadējā valstsvienības kapteiņa Kaspara Gorkša futbolista karjeras atvadu spēlē sestdien "komanda.lv" pirmās līgas mačā "Auda" klubs savā laukumā ar 0:6 (0:4) cieta sagrāvi pret "Daugavpils"/"Progress" vienību.

Gorkšs kā "Audas" kapteinis spēli sāka sākumsastāvā, aizvadot pirmo puslaiku, pēc kura tika nomainīts. Viņš kapteiņa uzšuvi nodeva savam brālim Jorenam.

Sportiskā ziņā Gorkša atvadas neizdevās pārāk priecīgas, jo viņam esot laukumā "Auda" ielaida četrus vārtus, vēl divas reizes kapitulējot spēles otrajā daļā. Zīmīgi, ka Daugavpils komandas rindās piecus vārtus guva Vugars Askerovs.

Puslaika pārtraukumā notika Gorkša sveikšana, bijušajam izlases kapteinim sakot emocionālu runu, kurā viņš valdīja asaras.

Gorkšs iepriekš šonedēļ aģentūrai LETA sacīja, ka šobrīd nav gatavs laukumā pavadīt visas 90 spēles minūtes, tāpēc atvadas, noslēdzot savu futbolista sapni, būs vairāk simboliskas.

"Auda" komanda pirmajā līgā ar 22 punktiem 14 mačos ieņem piekto vietu, kamēr "Daugavpils"/"Progess" ar 31 punktu 13 cīņās ir otrajā pozīcijā, par pieciem punktiem atpaliekot no līderes "Tukums 2000"/TSS.

Jau pirms sezonas 36 gadus vecais Gorkšs tika iekļauts "Auda" pieteikumā, taču tas vairāk tika darīts ar simbolisku mērķi aizsargam aizvadīt atvadu spēli šīs komandas rindās, kas tagad arī notika.

"Audas" prezidents ir Gorkša tēvs Juris, turklāt tajā spēlē arī kādreizējā Latvijas izlases kapteiņa brāļi Rihards un Jorens.

Tieši "Audā" Gorkšs uzsāka savu futbolista karjeru, pēc tam to sekmīgi turpinot spēcīgos Latvijas un ārzemju klubos.

Futbolista karjeru Gorkšs noslēdza pērn Latvijas kluba "Riga" rindās, bet vēl sezonu iepriekš pārstāvēja "Liepāja"/"Mogo" komandu. Tāpat viņš ilgstoši spēlēja ārzemēs, 2002.gadā pievienojoties Zviedrijas vienībai "Osters", kā arī pārstāvot šīs valsts klubu "Assyriska". Pēc Zviedrijas viņš 2005. un 2006.gadā bija Latvijas klubā "Ventspils", bet tad pārcēlās uz Angliju, pārstāvot "Blackpool", Londonas "Queens Par Rangers", "Reading", Volverhemptonas "Wanderers" un Kolčesteras "United" komandas. Pēcāk Gorkšs spēlēja arī Grieķijas un Čehijas klubos.

Latvijas izlases sastāvā Gorkšs kopumā aizvadīja 89 spēles un guva piecus vārtus. Viņš valstsvienībā spēlēja no 2005. līdz 2017.gadam, kopš 2008.gada būdams ilggadējs izlases kapteinis.

Par LFF prezidentu Gorkšs kļuva šī gada pavasarī.