Piespēle

Jēkabpils “Lūši” pārrakstījuši Latvijas volejbola vēsturi

Piespēle

Jubilārs - volejbola treneris Andris Kļaviņš. Jaunā hokejistu maiņa hokeja skolā "Rīga"

Futbola attīstība Latvijā. Diskusija pēc Futbola federācijas prezidenta vēlēšanām

Gorkšs: Ar savu rīcību jāattaisno biedru izvēle

Latvijas Radio raidījumā „Piespēle” sestdien tikās jaunais Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs, viņa sāncensis vēlēšanās Krišjānis Kļaviņš un sporta žurnālists Uldis Strautmanis. Eksperti kopīgi diskutēja par aizvadīto LFF kongresu un Latvijas futbola nākotni.

Gorkšs neslēpa, ka LFF prezidenta amata iegūšana bija pārsteigums. „Katru dienu cēlos ar vienu domu un gāju uz šo mērķi,” skaidroja Gorkšs. Viņš norādīja, ka arī dienu pēc balsojuma emocijas sit augstu vilni.

Kļaviņš novēlēja veiksmi konkurentam, minot, ka Gorkšs uzvarējis, jo ir futbolists. „Uzskatu, ka federācijai vajadzīgs prezidents-menedžeris,” piebilda Kļaviņš. Viņš arī norādīja, ka šāda tautā zināmu un populāru cilvēku ievēlēšana nav sveša lieta Latvijas un pasaules politikā. „Tā ir biedru izvēle, organizācijas izvēle,” teica Kļaviņš, uzsverot, ka galvenais ir tas, lai federācija sekmīgi darbotos nākotnē.

Gorkšs konkurentam oponēja, uzskatot, ka prezidentam jābūt reprezentatīvam cilvēkam, kas varētu veidot pozitīvu federācijas tēlu sabiedrības acīs. „Skaidrs, ka man ar savu rīcību ir jāpierāda tas viss,” teica Gorkšs, kurš domā, ka ar publisku tēlu vien ir par maz, lai sekmīgi vadītu Latvijas futbolu.

Tāpat jaunais prezidents atzinīgi vērtēja aizklāto balsojumu. „Tas ļāva balsot no sirds,” viņš teica, uzskatot, ka šāda balsošana ļāva viņām uzvarēt vēlēšanās.

Tikmēr žurnālists Strautmanis neuzskata, ka tā ir laba zīme, ka federācijai nepieciešama aizklāta balsošana, lai izteiktu savu viedokli.

Tāpat Strautmanis neslēpa - ir pārsteigts, ka prezidents tika ievēlēts jau pēc pirmās kārtas, jo pēc viņa provizoriskajiem aprēķiniem visam vajadzēja izšķirties trešajā kārtā, kad paliktu tikai divi kandidāti.

Strautmanis un Kļaviņš abi uzskata, ka LFF ir problēmas, ko pierāda kongress, kurā uzstājas vien pieci biedru pārstāvji. Tāpat arī goda prezidenta Gunta Indriksona runa, kurā tika slavināts Latvijas futbols.

Strautmanis kritiski izteicās arī par Vadimu Ļašenko, kurš šodien neieradās studijā, kā sākotnēji bija plānots, kā arī uzreiz pēc Gorkša ievēlēšanas nozuda.

Gorkšs norādīja, ka viņam nav bijušas nekādas saistības ar Indriksonu. Viņš skaidroja, ka vēlas ieviest pārmaiņas. Jaunais prezidents teica, ka vēlas šajā amatā būt vairāk nekā divus gadus, tāpēc nepieciešams ar darbiem iekarot biedru simpātijas.

Jaunais LFF prezidents arī norādīja, ka baumas par viņa kandidēšanu Saeimas vēlēšanās ir nepatiesas. „Absolūtas muļķības,” teica Gorkšs. Viņš teica, ka ir bijuši piedāvājumi jau iepriekš, tomēr viņš tos visus ir noraidījis.

Studijas eksperti arī kritizēja futbola skolas "Metta" pārstāvja Ģirta Mihelsona uzdotos jautājumus kongresā, uzskatot, ka tie bija iestudēti un ļoti amizanti. Viņi uzskatīja, ka tas bija Mihelsona mēģinājums pārliecināt biedrus balsot par Ļašenko.

Gorkšs arī neslēpj, ka par savu darbu plāno saņemt atalgojumu. Viņš to pamato ar lielāko atbildības sajūta pret darbu.

Kļaviņš minēja, ka viņam ir zināmi visi pieci Latvijas izlases trenera amata kandidāti. „Tur nav neviena trenera, kas ir autoritāte Eiropas futbolā,” teica Kļaviņš. „Es ceru, ka jaunais prezidents iejauksies šajā situācijā,” viņš piebilda. Tika arī minēts, ka šie visi ir ārzemju speciālisti, tomēr vārdi netika atklāti.

„Treneris – tas ir motivators,” teica jaunais prezidents, slavējot Latvijas hokeja valstsvienības galvenā trenera Boba Hārtlija piemēru. Viņš vēlas līdzīgu pieredzi realizēt Latvijas futbolā.

Jau ziņots, ka piektdien LFF prezidenta amatā aizklātā balsojumā tika ievēlēts Gorkšs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti