Futbolisti zaudē Kazahstānai un EURO 2016 kvalifikāciju noslēdz pēdējā vietā

Latvijas futbola valstsvienība otrdien "Skonto" stadionā ar 0:1 zaudēja Kazahstānai pēdējā spēlē 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Neveiksme Latviju atvirzīja uz pēdējo - 6.- vietu grupā aiz Kazahstānas.

(papildināts ar Turcijas iekļūšanu finālturnīrā)
Vārtus Kazahstānai otrā puslaika vidū guva Islambeks Kuats, bet laukuma saimnieki aktīvi nospēlēja tikai mača izskaņā, kad uzbrukumos tomēr pietrūka saskaņotas darbības.

Bīstamākie uzbrukumi pirmajā puslaikā izdevās viesiem, turpretim Latvijas futbolistu centieni visbiežāk apsīka bez sitiena pa vārtiem. Labākā iespēja 20.minūtē bija Kazahstānas izlasei, kad Kuata sitienu vārtos atvairīja Andris Vaņins, bet atlēkušo bumbu kazahiem neizdevās raidīt vārtos. Puslaika vidū viesi jo aktīvāk uzbruka un Vaņinam darba netrūka, bet tuvāk pārtraukumam spēku samērs izlīdzinājās.

Piesardzīgākā spēlē Kazahstānas futbolisti arī otrajā puslaikā biežāk bija pretinieku vārtu tuvumā, taču bīstamas situācijas neradīja līdz vārtu guvumam 69.minūtē, kad Kuats izmantoja robu mājinieku aizsardzības centrā. Ātrā izrāvienā Kuats ieskrēja soda laukumā un trāpīja vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Vārtu zaudējums pamodināja Latvijas izlasi, kas sparīgāk rāvās uzbrukumā un radīja iespējas sitieniem pa vārtiem. Tomēr asuma pretinieku laukuma pusē pietrūka, turpretim viesi izmantoja pretuzbrukumu iespējas, un Vaņinam vairākkārt bija iespēja rādīt savu meistarību. Cīņas beigās Latvijas izlases centienus izglābties viesi prasmīgi neitralizēja.

Abu komandu pirmajā spēlē grupā pirms gada viesos Latvijas izlase nospēlēja neizšķirti 0:0.

Latvijas izlase 10 spēlēs grupā uzvaras neguva, bet piecus punktus iekrāja ar neizšķirtiem. Trešo vietu grupā nodrošināja turki, kas mājās cīņas izskaņā otrdien ar 1:0 pārspēja Islandi. Finālturnīrā nespēlēs Nīderlande, kam neveiksmīgais turnīrs beidzās ar zaudējumu 2:3 Amsterdamā Čehijai.

Vieta finālturnīrā jau iepriekš bija droša Islandei un Čehijai, bet turki nākamgad uz Franciju dosies kā labākie trešās vietas īpašnieki.