Futbolistam Ikauniekam pirmo reizi pilna spēle Francijas augstākajā līgā

Latvijas futbola izlases pussargs Jānis Ikaunieks sestdien pirmo reizi karjerā aizvadīja pilnu spēli Francijas augstākās līgas čempionātā, kamēr par šīs valsts čempioni trešo gadu pēc kārtas kļuva Parīzes "Saint-Germain" (PGS).

Ikaunieka pārstāvētā "Metz" sestdien Francijas čempionāta priekšpēdējā kārtā izbraukumā ar 0:2 (0:1) piekāpās spēcīgajam "Monaco" klubam, kas vēl šosezon spēlēja UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā.

Ikaunieks laukumā pavadīja visas 90 minūtes, 60.minūtē izpelnoties arī dzelteno kartiņu. Šī bija latvieša pirmā pilnā spēle Francijas augstākajā līgā, bet "Metz" pamatsastāvā viņš debitēja februārī valsts kausa izcīņas mačā.

"Monaco" uzvaru nodrošināja, pateicoties portugāļa Bernardu Silvas un Valēra Žermēna precīzajiem sitieniem.

Jau pirms šī mača bija zināms, ka "Metz" pēc sezonas pametīs Francijas spēcīgāko klubu sabiedrību, lai nākamajā sezonā cīnītos otrajā līgā.

Tikmēr pie trešā čempiones titula pēc kārtas tikusi PSG, kas sestdien ar 2:1 (2:1) izbraukumā pieveica "Montpellier" futbolistus.

Visi vārti šajā mačā tika gūti jau pirmajā puslaikā, pēc Blaisa Matuidi un argentīnieša Ezekvela Laveci precīzajiem sitieniem pirmo 25 minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 2:0. Neilgi pirms pirmā puslaika beigām mājinieki gan vienus vārtus atguva, taču līdzsvarot spēles rezultātu viņiem neizdevās.

PSG komandai šis ir piektais Francijas čempiones tituls vēsturē.

Tikmēr PSG šīs sezonas sīvākie konkurenti Lionas "Olympique" savā laukumā cīnījās 1:1 (1:1) ar Bordo "Girondins", taču arī uzvaras gadījumā viņi vairs nevarētu aizsniegt PSG kopvērtējuma tabulā.

Kad līdz Francijas čempionāta beigām atlicis aizvadīt vienu spēli, PSG ar 80 punktiem 37 mačos ir pirmie, bet astoņi punkti mazāk ir Lionas "Olympique". Savukārt "Monaco" vienībai ir 68 punkti, bet no tās divus punktus atpaliek Marseļas "Olympique" un "Saint-Etienne".

Tikmēr "Metz" ar 30 punktiem ir 19.vietā 20 klubu konkurencē un šajā pozīcijā turnīru arī noslēgs.