Futbola virslīgas līderi «Valmiera» FC gūst vēl vienu graujošu uzvaru

"Valmiera" sestdien Jūrmalā "Optibet" Latvijas futbola virslīgas 29.kārtas spēlē pārliecinoši uzvarēja Jūrmalas "Spartaku" un saglabāja septiņu punktu handikapu cīņā par čempionu titulu. "Valmiera" viesos pieveica "Spartaku" ar 6:1.

Rezultātu desmitajā minūtē atklāja Džibrils Gejs. Raimonds Krollis no soda laukuma labās puses bumbu piespēlēja uz vārtu tālo stabu, kur to vārtos ar galvu raidīja Džibrils Gejs, - 1:0 līdervienības labā. Četras minūtes vēlāk rezultāts kļuva 2:0. Pēc stūra sitiena izspēles no kreisās puses ar kāju pie tuvējā vārtu staba bumbu tālāk pāradresēja Romans Jakuba, tā nonāca uz kājas Kristeram Čudaram, kurš to ar kreiso kāju trieca vārtos.

Valmierieši guva arī trešos vārtus spēlē. Vārtsargam Rihardam Matrevicam pie gala līnijas saspēlējoties ar otro vārtu guvēju Čudaru, bumba pēc Čudara atspēles atpakaļ vārtsargam pārlēca pāri vārtsarga kreisajai kājai un ieripoja vārtos - 2:1 "Valmieras" labā.

Jūrmalnieki uzbruka vairāk, taču paši raidīja bumbu savos vārtos. Pēc Iļjas Isajeva atvairītās bumbas tā uzlidoja augstu gaisā, un Klāvs Kramēns pie pašas vārtu līnijas, cenšoties bumbu atsist tālāk no vārtiem, trāpīja bumbu pa vārtu pārliktni, pēc tam tai ielidojot vārtu tīklā, - 3:1 viesu labā. 4:1 ar saviem 13. gūtajiem vārtiem šosezon virslīgā panāca Kamilo Mena, kurš vārtos raidīja pie viņa atlēkušo bumbu. Viņš šobrīd ieņem trešo vietu līgā aiz Kroļļa ar 19 vārtiem un RFS pārstāvja Andreja Iliča ar 15 "goliem".

5:1 tapa 82.minūtē, kad Pape Fals izspēlēja sieniņu ar Luku Silagadzi, no kreisās puses raidot bumbu vārtsargam Isajevam starp kājām. Sestos vārtus valmieriešiem 86.minūtē ar sitienu no soda laukuma vārtu labajā augšējā stūrī pēc Žoržes Teišeiras piespēles atpakaļ guva Lūkass Vapne.

Jau ziņots, ka sestdien "Metta" "LNK Sporta parkā" piekāpās "Tukums 2000"/TSS ar 1:2 (1:1).

Rezultātu 12.minūtē ar patālu sitienu ārpus soda laukuma pēc Ingara Stugļa piespēles atklāja Bogdans Samoilovs, izvirzot vadībā Tukuma klubu. 22.minūtē Jānis Grīnbergs ar 11 metru soda sitienu rezultātu izlīdzināja. Soda sitiens tika piešķirts par Kristera Neilanda pārkāpumu, cenšoties apturēt Moamē Lamina Koreas virzību uz vārtiem pa laukuma kreiso pusi.

47.minūtē viesi vēlreiz izvirzījās vadībā. Jānis Krautmanis soda laukumā piespēlēja Markusam Kruglaužam, kurš no soda laukuma vidus pārspēja vārtsargu Alvi Sorokinu, - 2:1 "Tukums 2000"/TSS labā.

Kārtas noslēgumā svētdien Rīgā "Auda" tiksies ar Salaspils "Super Nova" futbolistiem, un RFS viesu statusā savā stadionā spēlēs ar "Daugavpili".

Piektdien "Riga" mājās ar 2:0 uzvarēja "Liepāju".

Turnīra tabulas galvgalī ar 29 mačos sakrātiem 70 punktiem ir "Valmiera", 63 punkti 29 cīņās ir "Riga" futbolistiem, kamēr 60 punktus 28 spēlēs guvusi RFS. Vadošo četrinieku ar 54 punktiem 29 dueļos noslēdz "Liepāja". Piektā ir "Auda" ar 44 punktiem, sestā - "Tukums 2000"/"Telms" komanda, kurai ir 30 punkti 29 cīņās, kamēr "Daugavpils" ar 28 punktiem ir septītā. 21 punkts ir "Metta" 29 cīņās, bet pa 18 punktiem - Jūrmalas "Spartaka" 29 spēlēs un "Super Nova" 28 cīņās komandām.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās "Valmiera", bet bronzas godalgas izcīnīja "Liepāja". Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība "Riga" ieņēma ceturto vietu.

"Optibet" Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma "Auda", "Tukums 2000"/TSS un "Super Nova" komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11.marta līdz 13.novembrim.