Futbola valstsvienības kapteinis Gorkšs: Pēc zaudētas spēles negatīvu emociju vienmēr ir vairāk

Latvijas futbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē piektdien Rīgā pret Nīderlandi labi darbojās vēl otrā puslaika sākumā, taču nespēja noturēt vajadzīgo līmeni, lai izvairītos no zaudējuma, Latvijas Televīzijā teica mājinieku kapteinis Kaspars Gorkšs. Viņš uzsvēra, ka zaudējums tik un tā rada vairāk negatīvu emociju, lai gan neveiksme tika piedzīvota pret ļoti spēcīgu komandu.

Katrs zaudējums ir rūgts, lai gan Rīgā rezultāts bija 0:2 nevis 0:6, kā abu komandu pirmajā spēlē Nīderlandē. Otro puslaiku Latvijas futbolisti arī sāka diezgan labi, tomēr komandas spēles kvalitāte nav tik augsta, lai vienlīdz labi aizvadītu visas 90 minūtes, sacīja kapteinis. Viņš atzina, ka laukuma saimnieku darbībā bija dažas naivas kļūdas, par ko holandieši kā jau stipra komanda sodīja un spēle tika zaudēta.

Atlikušajās grupas spēlēs Latvijas izlase centīsies darboties arvien labāk, lai spētu augstākā līmenī aizvadīt ne tikai vienu puslaiku, bet pusotru vai pat divus, uzsvēra Gorkšs.

Savukārt Nīderlandes valstsvienības kapteinis Robins van Persijs teica, ka Rīgā spēlēt bija daudz grūtāk nekā mājās, kur pirmajā spēlē tika gūta pārliecinošā 6:0 uzvara. Van Persijs sagaida, ka Latvijā iegūtie punkti palīdzēs holandiešiem cīņā par vismaz par otro vietu grupā, vai pat augstāko pozīciju.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā turki viesos ar 1:0 uzveica pastarīti Kazahstānu. Savukārt līderu cīņā Islande mājās ar 2:1 pārspēja tuvākos konkurentus čehus un grupā izvirzījās pirmajā pozīcijā. Islandei sešās spēlēs ir 15 punkti un divu punktu pārsvars pār Čehiju. Nīderlande ir trešā ar 10 punktiem, bet tālākas pozīcijas tabulā ieņem Turcija (8), Latvija (3) un Kazahstāna (1).