Futbola valstsvienība tveicīgajā Liepājā pieveic Lietuvu Baltijas kausa spēlē

Latvijas futbola valstsvienība karstuma viļņa skartajā Liepājā trešdien ar 2:1 uzvarēja Lietuvu pirmajā spēlē Baltijas kausa izcīņā un vairoja cerības saglabāt turnīra trofeju savā īpašumā, liecina organizatoru informācija. Otru spēli Baltijas valstu turnīrā Latvijas izlase aizvadīs sestdien Tallinā pret Igauniju.

Vārtus Latvijas izlasē otrajā puslaikā guva Artūrs Zjuzins un Artjoms Rudņevs, pirms lietuviešiem Fjodors Černihs rezultāta starpību samazināja. Līdz Latvijas vārtu guvumam tuvāk panākumam bija lietuvieši, kam atklāt rezultātu tomēr neizdevās.

Laukuma saimniekiem nesekmējās spēle pirmajā puslaikā, kurā pārsvars bija Lietuvas futbolistiem, kam divreiz vienā uzbrukumā izdevās trāpīt pa vārtu konstrukciju. Smagnējie Latvijas spēlētāji daudz kļūdījās un nopietnus draudus pretinieku vārtiem nespēja radīt.

Vēl viena bīstama situācija pie mājinieku vārtiem bija otrā puslaika sākumā, kad Luks Spalvis no tuvas distances ar galvu raidīja bumbu virsū vārtsargam Andrim Vaņinam. Tomēr pirmā pie panākuma tika Latvijas valstsvienība - Artjoms Rudņevs pēc izrāviena soda laukumā saglabāja bumbu un piespēlēja uz maiņu otrajā puslaikā uznākušajam Zjuzinam, kam atlika trāpīt tukšā vārtu stūrī.

Vēl viens ātrs Latvijas futbolistu uzbrukums 71.minūtē divkāršoja pārsvaru - kapteiņa Kaspara Gorkša piespēle pa laukuma malu ļāva izrauties Aleksejam Višņakovam, kura centrējumu ar atkārtotu sitienu vārtu guvumā no tuvas distances pārvērta Rudņevs. Laba iespēja bija arī valstsvienības debitantam Dāvim Ikauniekam, kurš sita pāri vārtiem. Lietuvas izlasei gan izdevās saasināt cīņas gaitu, kad 84.minūtē no soda laukuma līnijas precīzs sitiens izdevās Černiham.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars iepriekš pauda pārliecību, ka abas spēles Baltijas kausa izcīņā būs nepieciešamas, lai labāk sagatavotos pirmajām spēlēm jaunajā Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā rudenī. Baltijas kausa izcīņā Pahara rīcībā nav vairāku spēcīgu futbolistu. No savainojumiem arvien nav atlabis Maskavas CSKA pussargs Aleksandrs Cauņa, savukārt Denisam Rakelam pēc smagas sezonas dota atpūta.

Lietuvas izlase abas spēles turnīrā jau aizvadījusi, jo nedēļas nogalē ar 2:0 mājās uzveica Igaunijas futbolistus.

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā Latvija ieņem 107.vietu, Igaunija ir 93. pozīcijā, savukārt Lietuva ierindota 138.vietā.