Futbola sezona tuvojas noslēgumam. Vai visas komandas saglabās vietu virslīgā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas futbola virslīgas sezona strauji tuvojas noslēgumam, 1. līgas sezona uz nenoteiktu laiku ir apturēta epidemioloģiskās situācijas dēļ, un nav nekāda skaidrība, kā virslīga varētu startēt 2021. gada sezonā. Proti, pēc reglamenta virslīgas priekšpēdējās jeb 9. vietas ieguvējai būtu jāspēlē ar 1. līgas otro komandu, bet, visdrīzāk, tas šogad varētu arī nenotikt.

ĪSUMĀ:

  • Pandēmijas dēļ futbolisti nevar būt droši par sezonas pabeigšanu ne virslīgā, nedz 1.līgā
  • Komandas 1.līgā pirms sezonas apturēšanas aizvadīja ne vairāk kā 13 spēles
  • Lai atteiktos no komandu pārejas starp līgām, būtu jāmaina reglaments
  • Reglamenta mainīšana sezonas beigās neizbēgami raisīs virslīgas pastarīšu vai 1.līgas līderu iebildes
  • Spēlēšana virslīgā prasa daudz lielāku budžetu, tas ne visām komandām varētu būt pa kabatai

Ja virslīgai izdosies aizvadīt visus trīs apļus, tad katra komanda būs nospēlējusi 27 spēles, plus vismaz divas Latvijas kausā. Ar 1. līgu situācija ir savādāka – pandēmijas dēļ daļa komandu aizvadījusi vien 12 spēles, bet dažas – 13. Turklāt jau kopš oktobra vidus 1. līgā spēles nenotiek, līdz ar to komandām nav spēļu prakses. Turklāt epidemioloģiskās situācijas dēļ nav skaidrs, kad un vai sezona atsāksies.

Virslīgas reglaments paredz, ka līgas pēdējās jeb 10. vietas ieguvējs nākamo sezonu spēlēs 1. līgā, savu vietu “atdodot” 1. līgas uzvarētājam. Bet 9. vietas ieguvējs aizvadīs pārspēli ar 1. līgas otrās vietu ieguvēju. Proti, pēc reglamenta tas varētu nozīmēt, ka uz virslīgu pārceļas komanda Daugavpils “Lokomotiv”, bet FK “Auda” aizvadītu pārspēles. Virslīgā spēles vēl ir atlikušas, bet reālākie pretendenti uz izkrišanu no līgas būtu “Tukums2000/TSS” vai FK “Metta”. Protams, pagaidām tikai teorētiski, jo abām komandām vēl jāaizvada trīs spēles.

Lēmums par to, kā un kad varētu notikt pārspēles, vai arī izmaiņām reglamentā, būs jāpieņem Latvijas Futbola federācijai (LFF),

sarunā ar LSM.lv uzsvēra biedrības “Latvijas Futbola virslīga” izpilddirektors Ainārs Dakša. Tikmēr LFF Komunikācijas nodaļas vadītājs Toms Ārmanis LSM.lv norādīja, ka lēmums par šo jautājumu varētu tikt pieņemts 13. novembrī.

FK “Metta” ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons sarunā ar LSM.lv norādīja, ka šosezon lēmumu pieņemt būs grūti. Pirmkārt jau tādēļ, ka virslīgā būs aizvadītas 27 spēles, bet 1. līgā vien 12 spēles. Otrkārt šobrīd noteikumi valstī liedz spēlēt 1. līgas komandām, kuru sastāvā pārsvarā ir amatieri, nevis profesionāļi. Treškārt nav skaidrs, vai 1. līgai vispār šosezon tiks atļauts spēlēt. Ceturtkārt jau 2020.gadā ir jāsāk virslīgas licencēšanas process.

Iemeslus varētu vēl saukt un saukt, bet skaidrs, ka liela atbildība būs jāuzņemas tam, kurš skaidri pateiks, ka jāmaina reglaments un nākamsezon virslīgā spēlēs tās pašas komandas, kas šogad. Reakcija būs pretrunīga, kas izraisīs plašas diskusijas. Proti,

jebkurš lēmums šajā jautājumā izraisīs negācijas vai nu virslīgas klubiem, vai 1. līgas klubiem, jo abos čempionātos tad būs zudusi sportiskā interese.

FK “Jelgava” meistarkomandas direktors Ainars Tamisārs, kurš ilgus gadus darbojies arī virslīgā, nenoliedza, ka lēmumu atbildīgajiem pieņemt būs ļoti grūti. Bet, ņemot vērā situāciju ar pandēmiju, visloģiskāk būtu atstāt virslīgā tās pašas komandas, kas startējušas jau šogad – vārdu sakot, pārejas uz augstākām līgām atstāt nākamajiem gadiem.

Nenoliedzami, pāreja uz augstāku līgu 1. līgas komandām nozīmētu arī pamatīgus papildus tēriņus. Tiek lēsts, ka, lai pilnvērtīgi cīnītos par augstām vietām virslīgā, nepieciešami vismaz divu miljonu eiro budžets, lai būtu viducī pietiktu ar pusmiljonu, bet dzīvoties pa tabulas apakšgalu – šādā gadījumā pietiktu ar 300 tūkstošu eiro gada budžetu. Tikmēr 1. līgas komandas budžets var būt krietni mazāks. Tādēļ

vēl paliek atklāts arī jautājums, vai visas līdzšinējās komandas spēs atrast pietiekamu finansējumu, lai arī nākamgad paliktu virslīgā,

un, vai teorētiski arī 1. līgas divi labākie klubi būtu gatavi atrast nepieciešamo finansējumu spēlēšanai virslīgā.

Šosezon virslīgā startē desmit komandas - “Riga" FC, RFS, “Valmiera" FC, FK “Ventspils”, Jūrmalas “Spartaks”, FK “Liepāja”, BFC “Daugavpils”, FK “Jelgava”, FK “Metta” un “Tukums 2000/TSS”. Savukārt 1. līgā startē deviņas komandas. Līgas līdere pēc 12 aizvadītām spēlēm ar 31 punktu ir FK “Lokomotiv Daugavpils”, bet otrajā vietā ierindojas FK “Auda”, kas 13 spēlēs sakrājusi 28 punktus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti