Futbola noteikumu izdevēji rosina precīzāk definēt spēli ar roku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par futbola noteikumiem atbildīgās Starptautiskās Futbola asociāciju padomes (IFAB) divas komitejas uzskata par nepieciešamu ieviest skaidrākas interpretācijas spēlei ar roku, lai nepieļautu noteikumu atšķirīgu traktējumu.

IFAB Futbola un Tehniskā komiteja pirmdien informēja, ka ne vienmēr tiesneši ir konsekventi, izvērtējot futbolistu spēli ar roku, neraugoties uz 2019./2020. gadā noteikumos paredzēto formulējumu. IFAB komitejas tādēļ atbalsta papildu skaidrojumu nepieciešamību. 

"Gala lēmumu pieņem tiesnesis, un ne katra pieskaršanās bumbai ar roku ir pārkāpums," vēstīja IFAB. "Izvērtējot "nedabisku [ķermeņa platības uz rokas rēķina] palielinājumu", tiesnesim jāizvērtē, kur roka atradās attiecīgajā brīdī spēlētāja kustībā."

Pēc noteikumos ieviestajām izmaiņām par spēli ar roku soda laukumā pēdējos divos gados krasi pieauga piešķirto 11 metru soda sitienu skaits, lai gan daļā gadījumu futbolistam no pārkāpuma praktiski nebija iespējams izvairīties. Lielāku fiksēto pārkāpumu skaitu veicināja arī iespēja tiesnesim epizodi izvērtēt videoatkārtojumā. 

Eiropas Futbola federāciju savienība (UEFA) novembrī aicināja Starptautisko Futbola federāciju (FIFA) ieviest precīzāku definīciju spēlei ar roku, jo "daudzi netaisnīgi lēmumi ir izraisījuši pieaugošu vilšanos un neapmierinātību."

IFAB arī aicināja ātrāk ieviest testa režīmā noteikumu, lai papildus aizstātu spēlētāju, kas laukumā varētu būt guvis smadzeņu satricinājumu. Sagaidāms, ka to izmēģinās Anglijas kausa trešās kārtas spēlēs janvārī. 

Nākamajā IFAB sanāksmē decembrī izstrādās dienaskārtību 6. martā paredzētajai sesijai, kurā pieņems lēmumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti