Futbola klubu «Skonto» pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien futbola klubu "Skonto" pasludināja par maksātnespējīgu.

Par maksātnespējas administratoru iecelts Valdis Levkāns.

Šajā pavasarī "Skonto" otro reizi gada laikā pieprasīja ierosināt tiesisko aizsardzību ar mērķi sakārtot samilzušās finanšu problēmas, lai klubs varētu labi strādāt un piesaistītajiem investoriem būtu droša vide. Kā liecina publiski pieejamā informācija, tā ierosināta aprīļa beigās.

 "Skonto" ar stratēģiskā investora piesaisti cer ātri atjaunot maksātspēju un pieteikties nākamās sezonas Latvijas pirmās līgas turnīram,  pastāstīja kluba pārstāve Dace Grīnberga.

"Mums ir stratēģiskais investors, kurš vēl nav paspējis investēt klubā. Arī maksātnespējas procesā pastāv iespēja panākt izlīgumu. Valdes loceklis [Vladimirs Koļesņičenko] jau ir devies uz Maskavu, lai tiktos ar šo investoru. Pēc līdzekļu ieguldīšanas grasāmies atgūt maksātspēju," stāstīja Grīnberga.

Līdz ar maksātspējas atjaunošanu "Skonto" pieteiksies dalībai "komanda.lv" pirmās līgas turnīrā.

"Maksātnespējas process kluba jaunatnes akadēmiju neskar. Klubam nav nekādu īpašumu, nekas nepieder. Ir parādnieki. Patlaban notiek sarunas ar kreditoriem. No ieguldītajiem līdzekļiem varēsim segt saistības ar kreditoriem," atzīmēja Grīnberga.

"Skonto" komanda februārī nesaņēma licenci dalībai virslīgas čempionātā. Vēlāk tai ļāva startēt pirmās līgas turnīrā, tomēr vienībai tika likts informēt par parādsaistību dzēšanu.

"Skonto" komanda valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut "Skonto" teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četras reizes pēc kārtas spējusi finišēt virslīgas otrajā vietā.

Saistītie raksti
1 komentārs
melnais humors
Iespējams, ka kļūdos, bet, manuprāt, visu sporta klubu galvenais uzdevums ir nodokļu optimizēšana klubu sponsoriem un viņu netīrās naudas atmazgāšana. Futbols, hokejs, basketbols utt. ir tikai neizbēgama un nepieciešama papildfunkcija, kam jārada aizsegs un jānodrošina galvenā uzdevuma netraucēta nodrošināšana.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti