Futbola klubs FC «Riga» noliedz saistību ar Krievijas miljardieri

Futbola klubs "Riga", kas šosezon debitēs Latvijas virslīgas čempionātā, noliedz, ka to iegādājies viens no bagātākajiem Krievijas uzņēmējiem Dmitrijs Ribolovļevs, un šādu informāciju nosauc par pāragru 1.aprīli.

Informāciju, ka Ribolovļevs esot iegādājies Latvijas futbola klubu, šonedēļ pirmais publicēja ukraiņu portāls "ua-football.com". Žurnāla "Forbes" vērtējumā Ribolovļevs ir starp 20 bagātākajiem Krievijas uzņēmējiem, savukārt pasaules miljardieru sarakstā viņš pērn ieņēma 159.vietu.

"Šāda informācija mums bija pāragri pienācis 1.aprīlis. Tīra izjokošana," sarunā ar aģentūru LETA izteicās komandas ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins.

Līdzīgi teica arī vienības preses sekretārs Vladimirs Ivanovs. "Šāda cilvēka pie komandas nav. Jā, ir biznesmeņi no Krievijas, kas investē, bet ne viņš. Tāda līmeņa oligarhus Latvijas klubi neinteresē."

Proņins plašāk nevēlējās atklāt, kas šosezon finansē "Riga" komandu.

"Mums ir vairāki sponsori no Latvijas un arī kāda Eiropas struktūra, tomēr tās nosaukumu pagaidām neatklāšu," stāstīja ģenerāldirektors. "Arī vienības precīzais budžets sezonai pagaidām vēl nav zināms."

49 gadus vecajam Ribolovļevam īpašumu vērtība ir lielāka par 8,5 miljardiem ASV dolāru. Uzņēmējam pieder Francijas augstākās līgas komanda "Monaco", kā arī viņš plāno iegādāties 20% no Anglijas pēc spēka otrās līgas kluba "Reading", kurā spēlē Latvijas izlases futbolists Deniss Rakels.

Pērn Ribolovļevs Latvijā nodibināja Krievijas kālija minerālmēslu ražotāja "Uralkaļij" meitasuzņēmumu SIA "Uralkali Trading", kas ar pamatkapitālu 30 miljoni eiro starp aizvadītajā gadā reģistrētajiem uzņēmumiem bija lielākais pamatkapitāla apjoma ziņā.

"Riga" pagājušajā sezonā, startējot ar nosaukumu "Caramba/Dinamo", uzvarēja Latvijas pirmās līgas čempionātā, izcīnot tiesības šosezon piedalīties virslīgā. "Riga" debitēs virslīgā sestdien ar cīņu izbraukumā pret "Ventspils" komandu, bet dienu iepriekš Latvijas čempione "Liepāja" atklāšanas mačā savā laukumā uzņems Jūrmalas "Spartaka" vienību.

Ziemā "Riga" papildinājusi sastāvu ar tādiem Latvijas spēlētājiem kā Oļegu Laizānu, Kristapu Blanku, Iļu Šadčinu, Oļegu Timofejevu un talantīgo Sergeju Vorobjovu. Komandas sastāvā ir arī trīs spēlētāji no Krievijas, pa diviem no Japānas un Ukrainas, kā arī pussargs Džons Kamara, kurš aizvadījis četrus mačus Sjerraleonas valstsvienībā.

Pagājušās sezonas pirmās līgas čempione savas mājas spēles šosezon gatavojas aizvadīt "Skonto" stadionā.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iebilst pret futbola kluba "Riga" nosaukumu, jo departamenta ieskatā tas varot radīt neizpratni un pārpratumus sabiedrībā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, jo, pirmkārt, nosaukumā tiek izmantots galvaspilsētas angliskais nosaukums bez garumzīmes, kā arī ar nosaukumu "Rīga" dažādās sacensībās startē Rīgas pilsētas futbola izlases komandas.

Tiesa, vienība iebildumus neņem vērā un gatavojas čempionātā piedalīties ar šo nosaukumu.

Saistītie raksti
1 komentārs
Gunta Brikmane
Kas notiek? Vai Latvijas galvaspilsēta nav RĪga? Ja grib rakstīt ar īso i, tad jāraksta pēdiņās un angļu nosaukums. Kauns latviešiem!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti