Sporta studija

Kamaniņbraucēja Elīza Tīruma gatavojas trešajām olimpiskajām spēlēm

Sporta studija

Sporta studija

Futbola klubi "Riga" FC un RFS vērienīgi attīsta infrastruktūru

Futbola klubi «Riga» FC un RFS attīsta vērienīgus infrastruktūras projektus, daļa darbu jau pabeigti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

LNK sporta parks Rīgas pievārtē Valdlaučos pie Dienvidu tilta un Baltijas sporta ciemats Piņķos ir sporta bāzes, kurām ir daudz līdzību. LNK sporta parks būs virslīgas futbola kluba RFS bāze, bet "Baltic Sports Village" apdzīvos "Riga" FC. Novembra sākumā abās bāzēs ir pa trim futbola laukumiem.

Sporta parku Valdlaučos būvē "LNK Properties" – Latvijas firma, kura atbalsta vairākus sportistus un ir galvenais kluba RFS sponsors. "LNK Properties" valdes loceklis Pāvels Broitmans pastāstīja Latvijas Televīzijas "Sporta studijai", ka  uzņēmumam galvenā motivācija projekta īstenošanā ir vēlme dot savu ieguldījumu sporta attīstībā. 

"Šis jau ir nākamais atbalsta līmenis. Tas nav vienkārši atnākt un iedot kādam klubam vai skolai naudu, kas arī ir ļoti labi, bet tas ir vieglāk, nekā uzbūvēt ko tādu," teica Broitmans. "Mēs to darīsim, kamēr mums būs iespēja, būs līdzekļi."

"Baltic Sports Village" būvē "Baltic Sport Group", tās vienīgais īpašnieks ir Lihtenšteinas pilsoņu ģimenes fonds "LRE Foundation", kas pieder Sergejam Lomakinam, Krievijas miljardierim, kurš ir "Riga" FC lielākais sponsors. Viņam gan ieceļošana Latvijā ir aizliegta.

SIA "Baltic Sports Group" valdes loceklis Daniels Petrovs uzsvēra, ka projekts turpina attīstīties, un Lomakinu kā galveno investoru tas joprojām ļoti interesē.

"Šo projektu izveidoju es kopā ar Sergeju, un mēs viennozīmīgi turpinām to attīstīt," teica Petrovs. "Mēs izvēlamies pašus labākos segumus, paša pēdējā izlaiduma, izmantojam pašus labākos materiālus. To mēs darām, lai ārzemju klubi starpsezonā savas nometnes aizvadītu šeit."

Ieguldītās summas abās sporta bāzēs atšķiras – LNK sporta parks ir pieticīgāks, ieguldot piecus miljonus eiro un uz peļņu necerot.

Broitmans paskaidroja, ka pieci miljoni eiro ir tikai būvniecības izmaksas, neskaitot zemes iegādi un projektēšanu. Sporta nozare LNK jau iepriekš nav bijusi sveša, bet nu uzņēmums ir nobriedis sava objekta būvēšanai.

"Skaidrs, ka mēs droši vien nepelnīsim ar šo objektu, kaut gan centīsimies, protams, to iznomāt," paskaidroja Broitmans. "Meklēsim arī sponsorus, meklēsim nomniekus, komandas, kuras šeit nāks un spēlēs. Bet cerību uz lielu peļņu diemžēl nav, jo šis projekts komerciālā ziņā ir ļoti slikts. Mēs to darām tāpēc, ka mums patīk sports un gribam, lai tādi projekti attīstās."

"Baltic Sports Village" ir cits vēriens ar plānotu 50 miljonu eiro budžetu. 

Petrovs precīzu summu gan nevarēja nosaukt, jo vēl nav zināms, cik izmaksās halles projekts un stadions.

"Šobrīd plānotais budžets ir 50 miljoni eiro. Domāju, ka izveidosim šo objektu par lielāko sporta objektu Baltijā," sacīja Petrovs.

Oktobra beigās aina abos objektos bija līdzīga. Valdlaučos redzami trīs futbola laukumi – mākslīgā seguma laukums jau ir pabeigts, bet galvenajā dabīgā zāliena laukumā un treniņlaukumā ir iesēta zāle. Svarīgākais bija iesēt zāli, bet pagaidām tā vēl nav pietiekami iesakņojusies, lai laukumā varētu spēlēt, pastāstīja Broitmans. 

Arī "Baltic Sports Village" redzami trīs futbola laukumi  – visi ir tā saucamie hibrīdi jeb jauktā seguma laukumi, kuros ir gan dabīgā, gan mākslīgā zāle. Laukumi jau ilgāku laiku ir pabeigti. Petrovs uzsvēra, ka hibrīda segums nodrošina laukumam 3–4 reizes lielāku izturību nekā dabīgajam zālājam. "Baltic Sports Village" arī izmantojuši Anglijas Premjerlīgas klubu pieredzi.

"Ņēmām piemēru no tādām futbola bāzēm kādas ir "Manchester City" un "Tottenham Hotspur". Mēs pat sadarbojāmies ar "Tottenham Hotspur" bāzes arhitektu, kurš mums palīdzēja izstrādāt šo konceptu," piebilda Petrovs.

Abi futbola objekti ir tikai sākuma stadijā.

LNK sporta parkā aktīvi būvdarbi notiek zonā, kur būs maza izmēra mākslīgie futbola laukumi, plastmasas laukums florbolam, basketbolam un 3x3 basketbolam. Pirmajā posmā galvenajam futbola laukumam plānotas tribīnes diviem tūkstošiem skatītāju, bet pamatīga centrālā tribīne iecerēta tikai otrajā kārtā. Broitmans pastāstīja, ka lielās tribīnes ēkā paredzēta arī vieta trenažieriem, ēdnīcai, saunai un konferenču telpām.

"Baltic Sports Village" plāns ir grandiozāks – vietā, kur pagaidām ir tikai krūmi, plānots stadions ar 4 līdz 8 tūkstošiem sēdvietu, rehabilitācijas centrs ar viesnīcu, kā arī pilna izmēra futbola halle. Petrovs cer uz atbilstošu stadiona kategoriju, lai komanda Piņķos varētu aizvadīt Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) turnīru grupu spēles. 

"Katram objektam atsevišķi piesaistīsim arhitektu un projektētāju. Piemēram, par hallēm zinām, ka to celtniecībā paši labākie ir somi. To pašu darīsim ar stadionu," sacīja Petrovs. "Tieši tagad noslēdzām pirmo kārtu un varam mierīgi turpināt darbu ar nākamajām kārtām."

LNK sporta parkā futbola halle nav ieplānota – viņi būvēs sporta spēļu zāli ar viesnīcu.

"Baltic Sports Village" pirmo kārtu praktiski ir pabeiguši, LNK Sporta parks to paveiks pavasarī. LNK otro posmu, kas būs lielās tribīnes un apgaismojuma izbūve, cer pabeigt 2023.–2024. gadā, bet trešais posms ar sporta zāli un viesnīcu plānots pēc pieciem līdz septiņiem gadiem. "Baltic Sports Village" lielo stadionu, halli un viesnīcas kompleksu paredz uzbūvēt līdz 2025. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti