Futbola kluba īpašnieks Grieķijā iet laukumā ar pistoli; amatpersonas sola stingri reaģēt

Grieķijas sporta ministrs pirmdien solīja pieņemt stingrus lēmumus pēc PAOK īpašnieka un bijušā Krievijas parlamenta deputāta Ivana Savidi iziešanas laukumā ar pistoli strīdā par neieskaitītiem vārtiem nacionālā čempionāta spēlē pret AEK futbolistiem, vēstīja aģentūra "Reuters".

(papildināts ar Grieķijas čempionāta pārtraukšanu)
Kad tiesneši svētdien Salonikos notikušajā mačā neieskaitīja Fernando Varelas vārtu guvumu 89.minūtē aizmugures dēļ, Savidi savu miesassargu pavadībā devās laukumā un tvēra aiz muguras pie maksts, kur, pēc visa spriežot, bija ierocis. Strīda turpinājumā Savidi ieroci gan neizvilka, savukārt tiesneši pāris stundas vēlāk ieskaitīja strīdīgo vārtu guvumu, kas PAOK nodrošināja uzvaru 1:0 un ļāva kļūt par Grieķijas čempionāta līderiem, apsteidzot AEK.

Attēli ar bruņotu personu sporta laukumā nodara kaitējumu PAOK un futbolam kopumā, pirmdien paziņoja Grieķijas kultūras un sporta ministra vietnieks Geogs Vasiliadis, solot pieņemt stingrus lēmumus pēc saziņas ar Eiropas futbola federāciju savienību (UEFA). 

Vēlāk pirmdien Vasiliadis informēja, ka pieņemts lēmums pārtraukt Grieķijas čempionātu uz nenoteiktu laiku. Turnīrs neatsāksies, līdz ar visu iesaistīto piekrišanu nebūs noteiktas skaidras robežas, lai izstrādātu visus nosacījumus un noteikumus, paskaidroja Vasiliadis.

Grieķijas mediji pirmdien informēja, ka policija izdeva orderi Savidi aizturēšanai. Savidi ir ieroča nēsāšanas atļauja, taču, pēc Grieķijas likumiem, futbola stadionos pat policisti nedrīkst būt bruņoti ar šaujamieročiem.

PAOK īpašnieka rīcību nosodīja Starptautiskā futbola federācija (FIFA), vienlaicīgi norādot, ka par soda sankcijām jālemj Grieķijas futbola federācijā.

Gruzijā dzimušais Savidi ir viens no bagātākajiem Grieķijas iedzīvotājiem, kam pieder gan aktīvi Saloniku ostā, gan tabakas un mediju uzņēmumi.

Vardarbība Grieķijas futbolā ir plaši izplatīta, taču amatpersonas ir solījušas panākt pozitīvas pārmaiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti