Futbola kluba Daugavpils «Daugava» lietā diviem sodītajiem atceļ diskvalifikāciju

Latvijas futbolistam Jevgēnijam Kosmačovam un moldāvu speciālistam Ivanam Tabanovam, kuri abi tika vainoti par iespējamu spēļu sarunāšanu, trešdien atceltas diskvalifikācijas no futbola. Šādu lēmumu pieņēmusi Latvijas Futbola federācijas Disciplinārā komiteja (LFF DK) pēc iepazīšanās ar saņemto dokumentāciju no Valsts policijas. Tajā pausts, ka pret Kosmačovu un Tabanovu nav pieņemti procesuālie lēmumi, kas aizliegtu viņiem piedalīties ar futbolu saistītās aktivitātēs.

Līdz ar to LFF DK lēmusi atcelt abiem piespriestos aizliegumus. Viņiem abiem vispirms tika piemērotas pagaidu diskvalifikācijas Latvijas mērogā, kuras vēlāk Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) padarīja par starptautiskām.

Jau šī mēneša sākumā tika atcelta vārtsargam Aleksandram Vlasovam toreiz piespriestā diskvalifikācija, un viņš šosezon pārstāv "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas komandu "Daugavpils".

Kā ziņots, 2014.gada rudenī saistībā ar iespējamu spēļu sarunāšanu tika aizturēti Daugavpils "Daugavas" galvenais treneris Tabanovs no Moldovas un vienības futbolisti Vlasovs un Kosmačovs, kuriem vēlāk piesprieda pagaidu diskvalifikācijas.

Kopā toreiz saistībā ar spēļu sarunāšanu tika aizturētas astoņas ar Daugavpils "Daugavu" saistītas personas. Aizturēts tika arī uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais bijušais Daugavpils kluba "Dinaburg" prezidents Oļegs Gavrilovs, kuram vienīgajam kā drošības līdzeklis tika piemērots arests. Tikmēr pārējiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

"Daugava" un tās priekštece Daugavpils "Dinaburg" jau ilgstoši tikuša saistītas ar iespējamu spēļu sarunāšanu gan vietējā, gan Eiropas līmenī. 2009.gadā "Dinaburg" vienība tika izslēgta no virslīgas, bet tās prezidents Gavrilovs un galvenais treneris Tamazs Pertija uz mūžu diskvalificēti no Latvijas futbola. Vēlāk "Dinaburg" apvienojās ar "Daugavu", bet nākamajā gadā Pertijam tika atcelta mūža diskvalifikācija, pēdējos gados speciālistam vadot visu laiku titulētāko Latvijas futbola komandu "Skonto".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti