Futbola izlases treneris Stojanovičs: No 10. līdz 15. minūtei bija katastrofāls periods

Pēc Latvijas futbola izlases kārtējā zaudējuma pirmdien pret Ziemeļmaķedoniju izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs atzina, ka ar spēli nav apmierināts.

“Spēli sākām ļoti slikti, kā bijām vairākkārt izdarījuši jau iepriekš. No 10. līdz 15. minūtei ielaidām jau kādu trešo reizi – tas mums ir katastrofāls periods. Tad otros vārtus ielaidām pretuzbrukumā, kā notika arī pret Izraēlu un citās spēlēs. Divi līdzīgi vārti. Pēc tam sākām spēlēt labāk un parādījām kaut ko tādu, kā mums nebija iepriekš. Izmantojām arī diezgan daudz jaunu spēlētāju. Nekad neesmu apmierināts, ja zaudējam. Arī tagad ne. Pie pozitīvām lietām var izcelt to, ka bija daži spēlētāji, kuri izmantoja sev doto iespēju, un bija arī tādi spēlētāji kā Gutkovskis, kurš jau ilgāku laiku spēj noturēt labu līmeni. Protams, arī Jānis Ikaunieks, kurš ir atgriezies pēc smaga perioda viņa profesionālajā dzīvē,” Latvijas Futbola federācija (LFF) citē Stojanoviča teikto pēc spēles.

Stojanovičs, atbildot uz jautājumu, kāpēc komandas pieteikumā nebija vārtsarga Pāvela Šteinbora, skaidroja: "Šteinbors atnāca pie manis, un mēs ļoti atklāti izrunājāmies par šo spēli. Pēc tādiem trīs mačiem viņam psiholoģiski bija ļoti grūti, un nolēmām, ka šoreiz viņam būtu labāk izvairīties no papildu spriedzes."

Uz žurnālistu jautājumiem par savu izvēli šoreiz izmantot divus uzbrucējus treneris atbildēja ar izsmeļošu paskaidrojumu: "Lai mēs nespēlētu tikai no aizsardzības, jo iepriekšējās spēles parādīja, ka mums tas ne visai labi sanāk. Gribēju līdzsvarot spēli [aizsardzībā un uzbrukumā] un vairāk pieturēt bumbu priekšā, lai varētu nopelnīt sodus viņu laukuma pusē un ļaut līnijām spēlēt "augstāk"."

Jau ziņots, ka Latvijas futbola izlase pirmdien ar 0:2 piekāpās Ziemeļmaķedonijas izlasei. Līdz šim valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā ir bijuši tikai zaudējumi.