1:1

1:1 Gundars Rēders: Kaspars Gorkšs

1:1

Surdo tulkojums. Aktuālā intervija 1:1

1:1 Gundars Rēders: Kaspars Gorkšs

Futbola izlases bijušais kapteinis Gorkšs: Katara izvēlējusies sportu kā maigās varas instrumentu 

Futbols pēdējo 20 gadu laikā ir audzis no strādnieku šķiras sporta, kur kaimiņu komandas izgāja laukumā, lai sacenstos viena pret otru, līdz globālai industrijai, kur apgrozās milzīgi naudas līdzekļi, Latvijas Televīzijas raidījumā "1:1" atzina bijušais valstsvienības futbolists un kādreizējais Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs. Viņaprāt, Katara, kur svētdien noslēdzas Pasaules kauss futbolā, ir izvēlējusies sportu kā vienu no maigās varas rīkiem. 

Gorkšs raidījumā akcentēja, ka, piemēram, Katarā notiekošā Pasaules kausa futbolā apgrozījums ir sasniedzis 7,5 miljardus ASV dolāru. Līdz šim daudz diskutēts par to, kā un kāpēc Katara ieguvusi tiesības organizēt globālos futbola svētkus. Gorkšs arī norādīja, ka

tiesības čempionātu organizēt Krievijai un tagad arī Katarai izgaismo, kādā veidā procesi tiek organizēti nozarē, kur laba pārvaldība nav bijusi tik nozīmīga.  

"Ir skaidrs, ka Katara ir strikti izvēlējusies sportu kā vienu no maigās varas rīkiem – ka tas būs tas veids, kā tā būs pazīstama pasaulē. Jau vairāk nekā 10 gadus tiek atbalstīti dažādi lielformāta sporta pasākumi," piebilda futbola dzīves pārzinātājs. 

Ceļi uz profesionāla futbolista karjeru var būt dažādi. Runājot par savējo, Gorkšs atklāja, ka pašam līdz pat 20 gadu vecumam plānu par profesionāla sportista karjeru nav bijis.  

"Tas bija mirklis, kad es nolēmu pamēģināt, jo negribējās atstāt tādā pusprojekta līmenī – ka bija iespēja, bet tā nerealizējās," tagad viņš pamato savu kļūšanu par profesionālu futbolistu. 

Kādā intervijā Gorkšs arī atzinis, ka pašam uz sejas un galvas ir apmēram 250 šuvju.

"Aizsarga pozīcija ir specifiska ar to, ka ik pa laikam ir jāiet dueļos ar galvu, līdz ar to, savienojumā ar kaut kādu manu pašatdevi un neatlaidību, kas ir tās manas acīmredzot talanta komponentes, tas ir brīžiem rezultējies galvas traumās," atklāja bijušais futbolists. "Tās ir bijušas pietiekami simetriskas, lai tik viegli nenolasītos manā sejā." 

Gorkšs arī uzsvēra, ka lielais sports, jo īpaši futbols, bieži asociējas ar spozmi – daudz skatītāju, lieli stadioni, iespējams, arī labs atalgojums, taču, protams, ir arī blaknes.

"Viena no tām ir tieši karjeras nobeiguma posms, kur tev ideālā variantā ir jārūpējas, lai pēc karjeras spētu funkcionēt līdzvērtīgi, kā tas ir bijis karjeras beigās," paskaidroja bijušais sportists.

Gorkša ieskatā tā ir problēma, tāpēc arī pašam esot svarīgi iesaistīties un palīdzēt citiem futbolistiem pāriet no aktīvā sportista gaitām uz dzīvi pēc tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa P
Nīderlande Nīderlande NLD
7
Senegāla Senegāla SEN
6
Ekvadora Ekvadora ECU
4
Katara Katara QAT
0
B grupa P
Anglija Anglija ENG
7
ASV ASV USA
5
Irāna Irāna IRN
3
Velsa Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna Argentīna ARG
6
Polija Polija POL
4
Meksika Meksika MEX
4
Saūda Arābija Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija Francija FRA
6
Austrālija Austrālija AUS
6
Tunisija Tunisija TUN
4
Dānija Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna Japāna JPN
6
Spānija Spānija ESP
4
Vācija Vācija GER
4
Kostarika Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka Maroka MAR
7
Horvātija Horvātija CRO
5
Beļģija Beļģija BEL
4
Kanāda Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija Brazīlija BRA
6
Šveice Šveice SUI
6
Kamerūna Kamerūna CMR
4
Serbija Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle Portugāle POR
6
Dienvidkoreja Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja Urugvaja URU
4
Gana Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti