Futbola federācijas prezidents Indriksons: Izlasei vajadzīgs cits galvenais treneris

Latvijas vīru futbola izlase otrdien izbraukumā Gruzijā pārbaudes mačā bezcerīgi ar 0:5 zaudēja mājiniekiem. Pēc spēles izlases galvenais treneris Marians Pahars izteicās, ka Latvijas Futbola federācijai (LFF) būtu jāmeklē viņa amata pārmantotājs, bet par savu atkāpšanos gan nepaziņoja. Nākamajā dienā pēc zaudējuma tas raisījis pārdomas LFF un futbola sabiedrībā, tostarp federācijas prezidents Guntis Indriksons Latvijas Radio pauda pārliecību, ka valstsvienībai jālūko cits galvenais treneris.

Latvijas futbola izlases mačam pret gruzīniem piedēvē dažādus epitetus – „kaunpilns zaudējums”, „bezcerība laukumā”, „impotence”. Zaudējumam ar 0:5 ir savi pamatoti iemesli, bet spēlētāju parādītajam sniegumam un kopējai attieksmei pret spēli gan tādu nav. Arī ne tik slikti spēlējot, komandas mēdz zaudēt ar lielu vārtu starpību, taču šoreiz rezultāts varēja būt 0:2, bet pārdomu pēc mača tik un tā būtu daudz. 

Interesanti, ka šis zaudējums sekoja neveiksmei ļoti labajā spēlē sestdien pret Šveici izbraukumā Pasaules kausa kvalifikācijā, kur bija tikai 0:1. Jau pirms mača Tbilisi daudzi bija neizpratnē par Pahara sastāva izvēli, piemēram, atkal uzticot vārtu drošību neapšaubāmam pirmajam numuram Andrim Vaņinam. 

Pahars pēc zaudējuma Gruzijai publiski uzsvēra, ka federācijai treneris būtu jāatlaiž, bet pats par atkāpšanos gan nepaziņoja. "Domāju, ka Latvijas Futbola federācijas vadībai tagad jāmeklē jauns izlases galvenais treneris. Būtu dīvaini, ja pēc šādas sakāves es paliktu savā amatā," viņš teica.

Jau pēc zaudējuma Fēru salām Pahars gribējis atkāpties no amata. "Tā ir personiska informācija, bet varu to apstiprināt," sacīja izlases galvenais treneris. "Toreiz mani pierunāja tomēr to nedarīt. Es neaizgāju. Tagad domāju, ka situācija vairs nemainīsies."

Pastāv versija, ka Pahars vēlas, lai viņu atlaiž, jo, atkāpjoties pašam, viņš nesaņems naudu par līgumā atlikušo termiņu. Indriksons gan neuzskata, ka Paharu vada merkantilas intereses. Tam, ka izlasei vajadzīgs cits galvenais treneris, Indriksons gan piekrīt. Federācijas prezidents arī pauda, ka LFF valdē šādam viņa viedoklim ir arī pretēja nostāja, tāpēc viņš mēģināšot pārliecināt pārējos valdes locekļus par trenera maiņu līdz nākamajai sēdei.

Indriksons arī neatkāpjas no saviem vārdiem pēc pārvēlēšanās amatā pagājušajā gadā. Proti, viņš ir atradis sev aizstājēju - pašreizējo izlases kapteini Kasparu Gorkšu, kurš viņam apsolījis beigt futbolista karjeru pirms Indriksona prezidenta amata termiņa beigām un kļūt par federācijas vadītāju.

Skaidrs, ka pēc izlases sakāves daudziem uz lūpām ir jautājums, kad beidzot Latvijas futbolā kas mainīsies. Par absolūtu patiesību nevar uztvert arī Indriksona apgalvoto, ka viņš jau vienojies ar Gorkšu. Līdzīgi viņš teica arī pagājušā gada kongresā, bet Kaspars to neapstiprināja. 

Nākamā Latvijas izlases spēle Pasaules kausa kvalifikācijā notiks jau 9.jūnijā pret Portugāli, bet arī šo maču jau pārklāj dažādas šaubu ēnas. Iespējams, mačs ar Portugāli nenotiks Rīgā. Iespējams, tas nemaz nenotiks Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti