Futbola federācijas prezidenta amata kandidāti priekšvēlēšanu cīņai tērē brangus līdzekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

22 gadus Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents bija Guntis Indriksons. Tagad uz šo krēslu pretendē trīs ambiciozi kandidāti – bijušais valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs, kuru Indriksons jau iepriekš piesaucis kā sava amata pēcteci, telpu futbola lauciņā aktīvi strādājošais Vadims Lašenko un Cēsu sportiskās dzīves kūrētājs Krišjānis Kļaviņš.

Jau piektdien LFF biedri vēlēs jauno prezidentu. Līdz šim visi trīs kandidāti ir apciemojuši teju katru Latvijas nostūri, lai tiktu pie atbalsta. Turklāt tērējot visnotaļ prāvas naudas summas.

Lašenko priekšvēlēšanas kampaņai ir iztērējis 22 000 eiro savas un atbalstītāju naudas, Gorkšs par visu ir maksājis pats, taču konkrētu summu neatklāj, savukārt Kļaviņš ieguldījis 4000 eiro savas un 13 400 eiro savu atbalstītāju naudas

Gorkšs, kuru Indriksons nominēja kā savu pēcteci, vēl pirms diviem gadiem šķita pats stabilākais pretendents uz prezidenta krēslu. Taču šobrīd šī pozīcija vairs nav tik stabila. Lašenko no visiem kandidātiem ir vismazpazīstamākais, taču ir runas, ka viņu atbalsta būvfirma “LNK”, kas vēlāk iegūtu celtniecības projektus. Kandidāts gan to noliedz. Kļaviņš uz prezidenta amatu pretendēs jau otro reizi, un, pieminot viņu, uzreiz nāk prātā šī kandidāta saistība ar totalizatora skandālu.

LTV “Sporta studija” vaicāja visiem trim kandidātiem, kādas ir viņu sliktākās īpašības. Kļaviņš atklāja, ka viņš ir maksimālists un perfekcionists, kas vēlas sasniegt rezultātus ātrāk, nekā to var izdarīt. Savukārt Lašenko norādīja, ka viņš nemeklē sliktas lietas savos konkurentos. Bet Gorkšs norādīja, ka tas ir grūts jautājums un viņš nekad nav bijis tik pašpārliecināts, lai nosauktu arī savas labākās īpašības.

Jautājums visiem trim arī par totalizatoriem – kā to apkarot. Gorkša nostāja ir skaidra:

“Totalizatoram Latvijas futbolā nav vietas.”

Kļaviņš savukārt teic, ka nav pareizi uz aizdomu pamata slēgt ārā klubus. Bet Lašenko vēlas izveidot struktūru, kas mērķtiecīgi risinātu totalizatoru problēmu.

Jautājums visiem trim arī par rīcību – ko darīt, ja trenera bilance ir viena uzvara uz septiņiem zaudējumiem. Lašenko norādīja, ka šādā situācija ir jāaicina treneris uz sarunu, bet, ja nav izskaidrojumu par iemesliem, seko valdes sēde un lēmums atbrīvot treneri no darba. Kļaviņš pauda, ka svarīgi ir izvērtēt trenera darba stilu un viņa kontaktu ar spēlētājiem. Bet Gorkšs sacīja, ka tīri uz statistikas pamata vien viņš lēmumu nepieņemtu.

Neviens no kandidātiem nav ideāls. Un futbolā viens nav cīnītājs. Tas ir komandas darbs. Un tikai vēlāk tauta varēs redzēt, kāda būs jaunā prezidenta komanda un kādi būs reālie darbi, nevis tikai vīzijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti