Futbolā apšauba iespējas līdz gada beigām sarīkot starptautiskas spēles

Valstsvienību spēles 2020.gadā varētu nenotikt ceļojumu ierobežojumu dēļ, turklāt galvenais uzdevums ir veicināt nacionālo klubu turnīru atsākšanos, pirmdien teica Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) viceprezidents Viktors Montaljani, kurš arī vada darba grupu Covid-19 krīzes ietekmes mazināšanai futbolā. 

Nacionālo izlašu spēļu sarīkošanu pasaulē ne tik daudz varētu sarežģīt veselības jautājumi un atšķirīgie gatavības līmeņi, cik ierobežojumi starptautiskajā satiksmē, aģentūrai AP teica kanādietis Montaljani, kurš ir arī Ziemeļamerikas, Centrālās Amerikas un Karību reģiona (CONCACAF) prezidents.

FIFA jau iepriekš atcēla maijā un jūnijā paredzētās visas starptautiskās spēles, bet Montaljani uzskata, ka cerības uz rudens mēnešiem arī nav lielas, turklāt par prioritāti ir noteikts katras valsts pašmāju futbols. "Septembris arvien ir sarakstos, tomēr labāk teikšu, ka neesmu pārliecināts, vai ir stabils pamats pašreizējā lietu virzībā," teica Montaljani.

Futbolā tāpat kā visās jomās atgriešanās ierastajā dzīves ritmā notiks pakāpeniski un valstu robežu šķērsošana vēl ilgāku laiku būšot nopietns jautājums. 

Par cerīgāku laiku starptautisku spēļu sarīkošanai Montaljani uzskata 2021.gada martu, bet līdz tam FIFA lielāku uzmanību veltīs nacionālo līgu atsākšanai. Montaljani neizslēdza iespēju, ka varētu tikt pārskatīti atlases nosacījumi dažādiem starptautiskiem turnīriem, tostarp kvalifikācijā 2022.gada Pasaules kausa izcīņai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti